ycipk-3f77b7

Przełom ws. Macierewicza. Prokuratura umorzyła śledztwo

Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej umorzył śledztwo w sprawie Antoniego Macierewicza po zawiadomieniu Tomasza Piątka. Chodzi o przekroczenie uprawnień służbowych, gdy pełnił funkcję ministra obrony w rządzie Beaty Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Antoniego Macierewicza
Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Antoniego Macierewicza (East News)
ycipk-3f77b7

- Analiza zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego w świetle art. 231 kk i art. 234 kk, wykazała, iż nie doszło do realizacji znamion czynów zabronionych wskazanych w zawiadomieniu o przestępstwie – powiedział w rozmowie z "Presserwisem" rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński. Portal podaje, że śledztwo zostało umorzone 10 maja.

Zawiadomienie ws. Macierewicza złożył Tomasz Piątek, autor książki "Macierewicz i jego tajemnice", który zarzuca politykowi przekroczenie uprawnień służbowych. Teraz mówi, że spodziewał się takiego rozstrzygnięcia, tłumacząc, że "Macierewicz wciąż jest wiceprzewodniczącym partii rządzącej, której koalicjant Zbigniew Ziobro przejął prokuraturę". – Jestem przygotowany na inne kroki prawne, które jako obywatel mogę podjąć. Podejmę je po konsultacji z prawnikiem – podkreśla pisarz.

Warto zaznaczyć, że początkowo prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie. Tomasz Piątek złożył zażalenie do sądu, które zostało podtrzymane. Tym samym sąd nakazał prokuraturze wznowić postępowanie sprawdzające.
Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie wszczął śledztwo ws. Macierewicza 4 kwietnia 2019 roku.

ycipk-3f77b7

Zobacz także: Patryk Jaki skomentował wynik wyborów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3f77b7

Źródło: Press.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3f77b7

ycipk-3f77b7
ycipk-3f77b7