Trwa ładowanie...

Przekazali nauczycielom pieniądze z 500+. "Muszą czuć nasze wsparcie"

Paula i Marcin Bruszewscy przelali na wsparcie dla strajkujących nauczycieli 108 tys. zł. – Tyle otrzymałaby nasza córka przez 18 lat wypłacania 500+. Nauczyciele muszą czuć nasze wsparcie – mówi Marcin Bruszewski.
Share
Strajk nauczycieli - nieoczekiwane wsparcie od rodziców Ewy
Strajk nauczycieli - nieoczekiwane wsparcie od rodziców EwyŹródło: Facebook.com
d2mcjpj

Gest Pauli i Marcina wywołał wiele emocji w mediach społecznościowych. Na fundusz strajkowy nauczycieli przelali ogromną kwotę – 108 tys. zł. – Chcemy im pokazać, że są dla nas bardzo ważni, dla wszystkich rodziców. Ich rola jest potężna. Nie chcieliśmy zostawić ich samych w tak ważnym momencie - tłumaczyła w "Dzień dobry TVN" Paula Bruszewska.

Małżeństwo wyliczyło, że ich córka Ewa od momentu narodzin do ukończenia 18 lat otrzymałaby od rządu w ramach programu 500+ 108 tys. zł. Tyle oddali nauczycielom. - Chcieliśmy symbolicznie nawiązać do 500+. To pieniądze na rozwój naszej córki. Nie ma lepszej inwestycji niż nauczyciele uskrzydleni, którzy całym swoim życiem chcą wspierać uczniów. Muszą czuć nasze wsparcie jako społeczeństwa – mówi Marcin Bruszewski.

d2mcjpj

Nauczyciele wygrali ranking. Nie mają konkurencji - czytaj więcej

Małżeństwo podkreśla, że nie chodzi tylko o podwyższenie pensji dla nauczycieli, ale przede wszystkim o gest solidarności i wsparcie jakościowej zmiany w polskiej edukacji. Na konto funduszu strajkowego nauczycieli wpłacono już ponad dwa miliony złotych.

Zobacz także: Schreiber kpi z okładki tygodnika ze Schetyną

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mcjpj

Podziel się opinią

Share
d2mcjpj
d2mcjpj
Więcej tematów