Trwa ładowanie...

Przedszkola w Warszawie będą tańsze

Podczas czwartkowej sesji rady Warszawy w porządku obrad znalazł się punkt dotyczący zmiany sposobu opłat za przedszkola w stolicy. Akceptacja radnych dla zmian oznacza, że rodzice zapłacą za rzeczywisty czas pobytu dziecka w placówce.

Share
Przedszkola w Warszawie będą tańsze
Źródło: WP.PL, fot: Wojciech Nieśpiałowski
d3vh8gv

To duża zmiana. Do tej pory rodzice płacili za każdą godzinę pobytu dziecka w placówce, nawet wtedy gdy dziecko przebywało w przedszkolu krócej. Dla przykładu: jeśli dziecko będzie przebywało w przedszkolu np od 8.00 do do 15.20, rodzic zapłaci za 7 godzin i 20 minut, a nie - jak do tej pory - za 8 godzin.Spadną więc opłaty.

Jak informuje "Życie Warszawy", średnia wysokość opłat wnoszonych przez rodziców to około 40 zł miesięcznie (dotyczy to tylko opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu po godz. 13, bez wyżywienia).

Wprowadzenie zmian spowoduje, że w tym roku dochody miasta z tytułu wnoszonych opłat za przedszkola spadną o ok. 400 tys. zł, a w przyszłym o ok. milion złotych. Do budżetu miasta za okres styczeń - maj 2014 r. wpłynęło 6,8 mln zł. Suma ta pokryła zaledwie 3,8 proc. rzeczywistych kosztów utrzymania przedszkoli publicznych w stolicy.

d3vh8gv

Podziel się opinią

Share
d3vh8gv
d3vh8gv
Więcej tematów