Trwa ładowanie...
d1ve0s8

Przedsiębiorcy skarżą ustawy

Rośnie liczba wniosków składanych przez
organizacje przedsiębiorców do Trybunału Konstytucyjnego o
stwierdzenie niekonstytucyjności ustaw - wskazuje "Gazeta Prawna".

d1ve0s8
d1ve0s8

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan w ciągu ostatnich lat złożyła 12 takich wniosków, a przygotowuje kolejnych osiem. Gdyby projekty ustaw były prawidłowo konsultowane przez środowiska, nie byłoby skarg do Trybunału- mówi Bogusław Piwowar, dyrektor ds. lobbingu Business Centre Club.

Zdarza się nawet, że na posiedzeniach komisji sejmowych eksperci, którzy chcą skrytykować projekt, nie zostają dopuszczeni do głosu- dodaje Andrzej Malinowski, prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich.

Do minimum został ograniczony proces konsultacji projektów ustaw i rozporządzeń. Na konsultacje ważnej ustawy przeznacza się zaledwie kilka godzin, projekt zostaje przysłany po terminie, do którego należało złożyć do niego opinię- dodaje Andrzej Malinowski.

Niewiele czasu na przygotowanie opinii mają również eksperci z Sejmowego Biura Legislacyjnego, które po wyczerpaniu konsultacji międzyresortowych i przyjęciu projektu ustawy przez rząd mogą jeszcze zwrócić uwagę na występujące w nim niedociągnięcia legislacyjne - podkreśla "Gazeta Prawna". (PAP)

d1ve0s8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ve0s8
Więcej tematów