Trwa ładowanie...
d41qvwh

Przecieki z Kukiz'15. Nowa nazwa i sposób na przetrwanie

Nie tylko KE liże rany po wyborach i z niepokojem patrzy w przyszłość. Nieoficjalne informacje z obozu Pawła Kukiza zapowiadają rewolucję w jego ruchu. Może zostać przekształcony w partię z inną nazwą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz i członkowie jego klubu w Sejmie
Paweł Kukiz i członkowie jego klubu w Sejmie (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d41qvwh

O strategii Kukiz'15 na nadchodzące wybory politycy ruchu rozmawiali we wtorek, a najwięcej emocji budziła sprawa pieniędzy i wyniki z wyborów do Parlamentu Europejskiego - podaje se.pl. Zaledwie 3,71 proc. głosów nie pozwala patrzeć optymistycznie, stąd pomysł, aby przekształcić się w partię polityczną.

Dzięki temu, uzyskując 3 proc. głosów, można zdobyć subwencję z budżetu. Do tej pory Paweł Kukiz był przeciwny takiemu rozwiązaniu. Jak zauważa serwis "Super Expressu", teraz sprawa też nie jest przesądzona.

Tomasz Rzymkowski, jeden z posłów K'15 zauważa, że Paweł Kukiz "często zmienia zdanie". - Zobaczymy - mówi reporterom dziennika, pytany o dyskusję na temat przekształcenia "antysystemowego" ruchu w "systemową" partię.

d41qvwh

Nowa nazwa klubu w Sejmie?

Padają też propozycje nowej nazwy ugrupowania. To Demokracja Bezpośrednia Kukiz’15 lub Kukiz’15 Demokracja Bezpośrednia.

Paweł Kukiz już wcześniej nie wykluczał zmiany nazwy klubu parlamentarnego.

d41qvwh

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kwaśniewski zdradza czy podałby rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu

d41qvwh

Podziel się opinią

Share
d41qvwh
d41qvwh
Więcej tematów