Trwa ładowanie...

Przecieki z Kukiz'15. Nowa nazwa i sposób na przetrwanie

Nie tylko KE liże rany po wyborach i z niepokojem patrzy w przyszłość. Nieoficjalne informacje z obozu Pawła Kukiza zapowiadają rewolucję w jego ruchu. Może zostać przekształcony w partię z inną nazwą.
Share
Paweł Kukiz i członkowie jego klubu w Sejmie
Paweł Kukiz i członkowie jego klubu w SejmieŹródło: PAP, Fot: Piotr Nowak
d406x6g

O strategii Kukiz'15 na nadchodzące wybory politycy ruchu rozmawiali we wtorek, a najwięcej emocji budziła sprawa pieniędzy i wyniki z wyborów do Parlamentu Europejskiego - podaje se.pl. Zaledwie 3,71 proc. głosów nie pozwala patrzeć optymistycznie, stąd pomysł, aby przekształcić się w partię polityczną.

Dzięki temu, uzyskując 3 proc. głosów, można zdobyć subwencję z budżetu. Do tej pory Paweł Kukiz był przeciwny takiemu rozwiązaniu. Jak zauważa serwis "Super Expressu", teraz sprawa też nie jest przesądzona.

Tomasz Rzymkowski, jeden z posłów K'15 zauważa, że Paweł Kukiz "często zmienia zdanie". - Zobaczymy - mówi reporterom dziennika, pytany o dyskusję na temat przekształcenia "antysystemowego" ruchu w "systemową" partię.

d406x6g

Nowa nazwa klubu w Sejmie?

Padają też propozycje nowej nazwy ugrupowania. To Demokracja Bezpośrednia Kukiz’15 lub Kukiz’15 Demokracja Bezpośrednia.

Paweł Kukiz już wcześniej nie wykluczał zmiany nazwy klubu parlamentarnego.

d406x6g

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kwaśniewski zdradza czy podałby rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu

d406x6g

Podziel się opinią

Share
d406x6g
d406x6g
Więcej tematów