ycipk-16h157

Przecieki z Kukiz'15. Nowa nazwa i sposób na przetrwanie

Nie tylko KE liże rany po wyborach i z niepokojem patrzy w przyszłość. Nieoficjalne informacje z obozu Pawła Kukiza zapowiadają rewolucję w jego ruchu. Może zostać przekształcony w partię z inną nazwą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz i członkowie jego klubu w Sejmie
Paweł Kukiz i członkowie jego klubu w Sejmie (PAP, Fot: Piotr Nowak)
ycipk-16h157

O strategii Kukiz'15 na nadchodzące wybory politycy ruchu rozmawiali we wtorek, a najwięcej emocji budziła sprawa pieniędzy i wyniki z wyborów do Parlamentu Europejskiego - podaje se.pl. Zaledwie 3,71 proc. głosów nie pozwala patrzeć optymistycznie, stąd pomysł, aby przekształcić się w partię polityczną.

Dzięki temu, uzyskując 3 proc. głosów, można zdobyć subwencję z budżetu. Do tej pory Paweł Kukiz był przeciwny takiemu rozwiązaniu. Jak zauważa serwis "Super Expressu", teraz sprawa też nie jest przesądzona.

Tomasz Rzymkowski, jeden z posłów K'15 zauważa, że Paweł Kukiz "często zmienia zdanie". - Zobaczymy - mówi reporterom dziennika, pytany o dyskusję na temat przekształcenia "antysystemowego" ruchu w "systemową" partię.

ycipk-16h157

Nowa nazwa klubu w Sejmie?

Padają też propozycje nowej nazwy ugrupowania. To Demokracja Bezpośrednia Kukiz’15 lub Kukiz’15 Demokracja Bezpośrednia.

Paweł Kukiz już wcześniej nie wykluczał zmiany nazwy klubu parlamentarnego.

ycipk-16h157

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kwaśniewski zdradza czy podałby rękę Jarosławowi Kaczyńskiemu

ycipk-16h157
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-16h157

ycipk-16h157
ycipk-16h157