Trwa ładowanie...
d34vb7x

Prywatna firma będzie pilnować polskich więźniów?

Resort sprawiedliwości chce oddać w prywatne ręce nadzór nad osobami objętymi systemem dozoru elektronicznego – podaje RMF FM. Dlaczego polskich więźniów nie mogą pilnować strażnicy Służby Więziennej? Tak ma być taniej.

d34vb7x
d34vb7x

Przedstawiciel resortu sprawiedliwości zaznacza, że lepiej, aby ogromny wydatek zakupu bransoletek oraz stacji odbiorczo-nadawczych wzięła na siebie prywatna firma. Tym bardziej, że nie wiadomo, jak długo system będzie działać. W ustawie zapisano na razie tylko pięć lat. W tym przypadku budowanie służby państwowej byłoby bezcelowe, gdyż po pięciu latach musielibyśmy zwolnić ludzi, sprzedać samochody i całe żelastwo bransoletek wyrzucić - stwierdza w radiu RMF FM wiceminister sprawiedliwości Łukasz Rędziniak.

Ministerstwo na razie nie potrafi powiedzieć, ile zapłaci za pilnowanie jednego elektronicznego więźnia. Zdecyduje o tym przetarg. Jak mówi Rędziniak, już są chętni do wzięcia w nim udziału - rodzime i zagraniczne firmy ochroniarskie. Wiceminister zaznacza, że w Europie tylko Szwedzi wybrali model państwowy.

d34vb7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34vb7x
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj