Trwa ładowanie...
radio maryja

Prowokacja w Toruniu. Zawiadomiono prokuraturę

• Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o prowokacji, do której doszło przed Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II w Toruniu

• Na tle świątyni fotografowano się z kukłą, przypominającą Jarosława Kaczyńskiego i fałszywymi pieniędzmi w ręku

• Zawiadomienie w tej sprawie złożył Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą

Share
Prowokacja w Toruniu. Zawiadomiono prokuraturę
Źródło: Facebook/Klaudia Jachira
d38ura9

Chodzi o działaczkę KOD Klaudię Jachirę, która jest znana z umieszczanych w internecie prześmiewczych akcji. Tym razem pozowała do zdjęć z lalką z wizerunkiem prezesa PiS. W ręku miała fałszywe banknoty.

Akcja odnosiła się do informacji, że Radio Maryja i powstałe przy nim dzieła mają być finansowane z budżetu państwa. Jak informuje Radio Maryja, są to kłamstwa.

d38ura9

- Nie może być tak, żeby wielcy Polacy, jak o. Tadeusz Rydzyk czy Jarosław Kaczyński, którzy nie tylko są wielkimi Polakami, ale i bardzo uczciwymi ludźmi, byli obrażani i wyszydzani. Poprzez prowokacje udowadnia się, że ci ludzie to są złodzieje i krętacze. Uważam, że ta prowokacja, która miała miejsce kilka dni temu, to jest rzecz skandaliczna, którą powinna się zająć prokuratura. Takie jest nasze zdanie - podkreślił Ryszard Nowak z Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

Specjalne oświadczenie w sprawie wydał o. Jan Król, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja.

"Stanowczo protestujemy przeciwko kampanii kłamstwa i pomówień, oraz kpieniu sobie z prezesa Jarosława Kaczyńskiego i okazywaniu braku szacunku wobec miejsc kultu” - napisał.

oprac. Katarzyna Bogdańska

d38ura9

Podziel się opinią

Share
d38ura9
d38ura9
Więcej tematów