Trwa ładowanie...
d3dc00k

Protesty przed sądami. "Klub KO będzie dzisiaj przed Sejmem"

- Mam nadzieję, że dzisiaj nikt nie będzie stał samotnie pod sądem, bo będzie nas bardzo dużo - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska, apelując o uczestnictwo w środowych protestach. Stwierdziła, że to czas próby. - Jako obywatele powinniśmy upomnieć się o nasze prawa - dodała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protesty mają się odbyć w wielu miastach
Protesty mają się odbyć w wielu miastach (East News)
d3dc00k
  • Protesty przeciwko ustawie ws. sądownictwa mają się odbyć w środę prze sądami oraz przed Sejmem
  • Koalicja Obywatelska apeluje o uczestnictwo
  • Małgorzata Kidawa-Błońska: to czas próby

18 grudnia o godz. 18:00 odbędzie się protest przed Sejmem. Manifestanci sprzeciwiają się ustawie, która dyscyplinuje sędziów za stosowanie prawa Unii Europejskiej. Ma ona być w czwartek procedowana w Sejmie.

- Klub KO będzie dzisiaj przed Sejmem. Będziemy wszędzie tam, gdzie Polacy będą upominać się o wolność. Raz jeszcze apelujemy: dzisiaj o godzinie 18 w blisko 200 miastach będą protesty. Bądźmy tam razem - mówił na konferencji prasowej Borys Budka.

d3dc00k

- Jedyny dla nas scenariusz do zaakceptowania to odrzucenie ustawy w całości w pierwszym czytaniu. Nie ma możliwości poprawienia ustawy, która jest do cna zła. To jest ustawa na miarę PRL, krajów totalitarnych - stwierdził Budka.

Zaznaczył, że "dzisiaj to są sędziowie, ale jutro to mogą być dziennikarze, lekarze. Mamy do czynienia z zamachem i destrukcją wymiaru sprawiedliwości".

Wśród organizatorów środowych protestów są: Obywatele RP, Amnesty International, Akcja Demokracja, KOD, Front Europejski i FOR. Akcję popierają także stowarzyszenia ze środowiska związanego z sądownictwem: Iustitia, Themis, Lex.

Organizatorzy oceniają: "PiS wypowiada otwartą wojnę niezależnemu sądownictwu! Planuje represje wobec sędziów i prokuratorów włącznie z wydaleniem z zawodu! Otwarcie nakazuje zaniechanie stosowania prawa europejskiego!" - czytamy w komunikacie, który informuje o manifestacjach.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Andrzej Duda miał nie wiedzieć, że jest nagrywany. "Infantylny"

d3dc00k

Podziel się opinią

Share

d3dc00k

d3dc00k
Więcej tematów