Trwa ładowanie...
d30h93v
TVP

Protestujący rodzice proponują kompromis. Co na to rząd?

Protestujący w sejmie rodzice dzieci niepełnosprawnych złożyli rządowi propozycję ugody. Jest ona obecnie rozpatrywana przez ministerstwo pracy. Jeżeli uda się porozumieć rodzice jeszcze dzisiaj opuszczą sejmowe korytarze - informuje TVP Info.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sejmie trwa protest rodziców dzieci niepełnosprawnych
W sejmie trwa protest rodziców dzieci niepełnosprawnych (PAP, Fot: Rafał Guz)
d30h93v

W środę odbyło się spotkanie bez kamer protestujących rodziców i ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza. Rodzice przedstawili swoją propozycję i czekają na decyzję rządu.

Rodzice deklarują, że jeśli propozycja rodziców zostanie przez rząd przyjęta jeszcze dzisiaj opuszczą sejmowe korytarze. – Jeżeli się nie uda to będzie oznaczało, że nie jesteśmy traktowani poważnie. Czekamy – powiedziała TVP Info przedstawicielka protestujących.

Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci trwa od tygodnia. Domagają się podwyższenia świadczenia pielęgnacyjnego do poziomu płacy minimalnej już teraz (w 2014 r. wynosi ona 1680 zł brutto, czyli 1237 zł netto). Rząd zgodził się na stopniowe podwyższenie kwoty świadczenia do poziomu 1300 zł netto od 2016 r. Protestujących ta propozycja nie zadowala.

Źródło: TVP Info

d30h93v

Podziel się opinią

Share
d30h93v
d30h93v
Więcej tematów