Trwa ładowanie...
d49xvbw

Protestował w Sejmie. Jakub Hartwich został radnym

To już pewne. Jakub Hartwich, który walczył w Sejmie o prawa osób niepełnosprawnych, jest jednym ze zwycięzców wyborów samorządowych. Dostał się do Rady Miasta Torunia. Kandydował z listy Koalicji Obywatelskiej z pierwszego miejsca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakub Hartwich uzyskał mandat
Jakub Hartwich uzyskał mandat (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d49xvbw

Dał się poznać Polakom podczas protestu w Sejmie. Od 18 kwietnia do 27 maja razem ze swoją mamą i innymi niepełnosprawnymi osobami oraz ich opiekunami domagał się zrównania renty socjalnej z minimalną rentą z tytułu niezdolności do pracy oraz wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 zł miesięcznie. Ostatecznie wywalczyli 164,77 zł podwyżki renty socjalnej.

Teraz osiągnął drugi sukces. Uzyskał 2 574 głosów, czyli 12,20 proc. głosów w skali okręgu wyborczego. Dzięki temu ma mandat w Radzie Miasta Torunia.

Jeszcze przed potwierdzeniem wygranej Jakuba Hartwicha gratulował mu poseł Arkadiusz Myrcha.

d49xvbw

- Czterdziestodniowy protest uświadomił mi, że chcę mieć realny wpływ na zmiany u siebie w mieście, w samorządzie. (...) Cieszę się, że Koalicja Obywatelska dała mi tę propozycję, dziękuję bardzo za to, bo to umożliwi mi po prostu działanie w sprawach osób niepełnosprawnych, zmienianie ich życia na lepsze. Przynależność partyjna była jednak dla niego drugorzędną kwestią - tak start w wyborach komentował sam Jakub Hartwich w rozmowie z TVN 24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49xvbw

Podziel się opinią

Share

d49xvbw

d49xvbw
Więcej tematów