Trwa ładowanie...
d1huphu

Protest społeczności LGBT przed kościołem. Abp Marek Jędraszewski odprawiał tam mszę świętą

Przyjechał z Krakowa do Warszawy, by odprawić mszę. Na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego czekała niemiła niespodzianka. Przed kościołem społeczność LGBT zorganizowała protest. Interweniowała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp. Markowi Jędraszewskiemu nie przeszkodzono w odprawieniu mszy
Abp. Markowi Jędraszewskiemu nie przeszkodzono w odprawieniu mszy (East News, Fot: Jacek Domiński)
d1huphu

Słowa o "tęczowej zarazie" ciągną się za abp. Markiem Jędraszewskim do dziś. Przed kościołem pw. św Ojca Pio na warszawskim Gocławiu, gdzie odprawiał mszę, zgromadzili się protestujący.

O sprawie donosi "Gazeta Wyborcza". Metropolita krakowski przyjechał do stolicy na zaproszenie warszawskiej parafii. Odprawił mszę za żołnierzy wyklętych. Jak czytamy, kiedy pojawili się protestujący policja utworzyła kordon. Funkcjonariusze nie chcieli wpuścić jednej z osób do kościoła.

Protestujący mieli ze sobą transparenty z hasłami: "Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego", "Dymisja subito", "Abp Jędraszewski przekazujesz znak nienawiści". Sprzeciwiają się "kultowi siły, przemocy i nienawiści, który tak mocno widoczny jest w wypowiedziach i działaniach duchownych katolickich, oraz ich fantazjom o świecie bez mniejszości i obywatelach bez praw".

d1huphu

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Robert Biedroń na konwencji w Warszawie

"Nie można dalej tolerować agresji, która obecna jest w polskim Kościele, policji, prokuraturze, na stadionach piłkarskich i ulicach polskich miast. Zniknąć musi przyzwolenie dla działań takich jak abp. Jędraszewskiego - czy choćby też Prezydenta RP, który honorowym patronatem objął obchody rocznicy powstania kolaboracyjnej Brygady Świętokrzyskiej" - zaznaczają.

d1huphu

Organizatorzy protestu to: Warszawski Strajk Kobiet, Bart Staszewski (aktywista, autor projektu "LGBT free zones"), Aleks Polak (organizator sierpniowego protestu w sprawie odwołania abp. Jędraszewskiego oraz "Warszawa przeciw przemocy. Solidarni z Białymstokiem") i Dariusz Andrzej Woszczyński (członek załogi Miasteczka Wolności pod Sejmem).

Przeczytaj również: Nie będzie śledztwa ws. "tęczowej zarazy" abpa Marka Jędraszewskiego. Prokuratura odrzuca skargi

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1huphu

Podziel się opinią

Share

d1huphu

d1huphu
Więcej tematów