Trwa ładowanie...

Protest medyków. Adam Niedzielski: "Nie widziałem buntu"

Adam Niedzielski wziął udział w inauguracji nowego roku akademickiego w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Po tym wydarzeniu na konferencji prasowej odniósł się m.in. do protestu medyków.

Konferencja prasowa Adama Niedzielskiego Konferencja prasowa Adama Niedzielskiego Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
dwg29i9
dwg29i9

Minister zdrowia na poniedziałkowej konferencji prasowej odniósł się do protestu medyków. - Nasza oferta została odrzucona. Przerzucamy ciężar negocjacji do zespołu trójstronnego. Na 15 października mamy zaplanowane spotkanie w ramach tego zespołu-medyków - wyjaśnił Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia dodał, że nie wie, dlaczego oferta została odrzucona "bez głębszego uzasadnienia". - Nie potrafię powiedzieć, jakie motywacje za tym stały - mówił Niedzielski.

- To już kolejna sytuacja, gdy namawiamy do rozmowy, zapraszamy do stołu, przedstawiamy merytoryczne propozycje, a to jest kontestowane bez żadnej argumentacji - kontynuował minister.

Szef resortu zdrowia dopytywany o przyłączenie się studentów do protestów przekazał, że "nie widział żadnego buntu". - Ale jak środowisko się solidaryzuje, to jest to coś naturalnego - zaznaczył polityk.

dwg29i9

Adam Niedzielski na inauguracji roku akademickiego

Podczas inauguracji roku akademickiego 2021/2022 na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym Adam Niedzielski zaapelował do społeczności akademickiej, aby cały czas walczyć o prawdę.

- To nasz obowiązek, by walczyć o prawdę, głosić wiedzę, mówić o obiektywnych wynikach badań - powiedział szef Ministerstwa Zdrowia.

- To kolejny rok akademicki, który rozpoczynamy w realiach walki z pandemią. Pandemią, która odznaczyła ogromne piętno (...) w każdej dziedzinie życia. Ten rok, który dzisiaj rozpoczynamy daje nam nadzieję na systematyczny powrót do normalności - mówił Adam Niedzielski.

Polityk zaznaczył, że aktualnie obserwujemy różne kryzysy. Jak mówił, "nie tylko zdrowotny".

dwg29i9

- Kryzys autorytetów widzimy w takich trywialnych przejawach jak ruch antyszczepionkowy, który - zamiast wiedzy, badań, opierania się na dowodach - prezentuje i proponuje nam łatwą manipulację, powierzchowną wiedzę, uproszczenia, skróty myślowe, które prowadzą do zupełnie nieracjonalnych wniosków. Niech ten nowy rok akademicki będzie walką o przywrócenie autorytetu wiedzy, który może wyprowadzić nas z kryzysu pandemicznego - mówił Adam Niedzielski.

Zobacz też: Jaka pogoda na przełomie października i listopada? Ekspert z IMGW podaje prognozę długoterminową

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dwg29i9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwg29i9
Więcej tematów