Trwa ładowanie...
d2nej3x

Prostytucja w Polsce

(inf.własna)

Share
d2nej3x

Skala prostytucji oraz problemu HIV-AIDS, wypracowanie strategii działania prewencyjnego w zakresie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, mobilizacja do działań lobbistyczyzch - to jedne z celów, jakie chcą osiągnąć organizatorzy trzydniowego seminarium Prostytucja w Europie Środkowej i Wschodniej.

_ W latach 90. pojawiły się nowe odmiany prostytucji np. agencje towarzyskie, prostytucja męska i dziecięca_ - powiedziała podczas piątkowej konferencji Anna Nowak, ogólnopolski koordynator programu TRADA, propagującego m.in. bezpieczne zachowania seksualne wśród ludzi działających w tzw. sex-biznesie.

Mimo ciągłego rozwoju prostytucji - nie jest rozpoznana skala zjawiska. Szacunkowe dane policji mówią o ok. 6 tys. prostytutek polskich; jednak nawet Mariusz Borkowski z Komendy Głównej Policji przyznaje, że to zaniżone dane. Same prostytutki, zaproszone na konferencje, stwierdziły, że w tych danych nie uwzględnia się dzieci czy narkomanów sprzedających seks.

Szczególną uwagę uczestnicy konferencji poświęcą działaniom prewencyjnym przeciwko rozprzestrzenianiu się AIDS i HIV. Karl Dehne z United Nations AIDS Program podkreślił, że w chwili obecnej jest to bardzo ważne w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, ponieważ już dziś w krajach byłych republik radzieckich i Rosji są miasta, w których ok. 15% osób sprzedających seks jest nosicielami wirusa HIV.

Sylwia Strzałkowska (WP)

d2nej3x

Podziel się opinią

Share
d2nej3x
d2nej3x
Więcej tematów