Trwa ładowanie...
morderstwo

Prosiła policję o pomoc, zabił ją były partner. Prokuratura oskarża funkcjonariuszy

Jest akt oskarżenia przeciwko czterem policjantom, którzy zignorowali prośby o pomoc 21-letniej Moniki G., która alarmowała, że jest maltretowana przez byłego partnera i grozi jej śmierć. Kobieta została zamordowana w 2016 roku.

Share
Prosiła policję o pomoc, zabił ją były partner. Prokuratura oskarża funkcjonariuszy
Źródło: East News, fot: Marek Lasyk
d4d6kcw

Chodzi o zabójstwo, do którego doszło w marcu 2016 w Żarnikach pod Poznaniem. 21-letnia kobieta przyjechała z matką na nocną zmianę do pracy. Do ataku doszło, kiedy samochód podjechał na parking. Były partner kobiety, Sławomir B. podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i zaczął dźgać Monikę G. Zadał 20 ciosów.

Na ratunek kobiecie rzuciła się matka. Sławomir B. poraził ją paralizatorem. Udało mu się uciec. Po kilku dniach znaleziono jego ciało. Powiesił się w piwnicy swego bloku.

Czy zbrodni można było uniknąć? Okazało się, że Monika G. czterokrotnie zawiadamiała policję z komisariatu Poznań Nowe Miasto oraz prokuraturę. Twierdziła, że grozi jej niebezpieczeństwo, że jej były partner robi się coraz bardziej agresywny. Policja nie interweniowała.

d4d6kcw

W sierpniu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro polecił wszcząć śledztwo wobec Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto i Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda. Tamtejszy śledczy wraz z policjantami zajmowali się sprawą.

W poniedziałek po południu skierowano akt oskarżenia wobec czworga policjantów. Mieli oni zaniedbać swoje obowiązki i sporządzać poświadczające nieprawdę notatki służbowe o rzekomych czynnościach, które mieli prowadzić w sprawie Sławomira B.

Na razie wątek prokuratorów nie został podjęty.

Źródło: TVN24, Radio Zet

d4d6kcw

Podziel się opinią

Share
d4d6kcw
d4d6kcw
Więcej tematów