Trwa ładowanie...
d2t0amn

Propozycje zmian w szkoleniu kierowców

Możliwość jazdy z osobą towarzyszącą, prawo jazdy wydawane "na próbę", obowiązkowe doszkalanie dla młodych kierowców łamiących przepisy - to niektóre propozycje Instytutu Transportu Samochodowego zmian w szkoleniach kierowców.

d2t0amn
d2t0amn

Instytut proponuje, aby kandydat na kierowcę mógł - po wyrażeniu zgody przez instruktora - jeździć z osobą towarzyszącą, np. rodzicem. Osoba taka miałaby spełniać jednak kilka warunków - m.in. mieć prawo jazdy określoną liczbę lat, być niekarana, itp.

Instytut chce również, aby prawo jazdy wydawano na dwuletnią próbę, w trakcie której jego posiadacz musiałby przechodzić dodatkowe szkolenia.

Według przedstawicieli Instytutu Transportu Samochodowego, obecny system szkolenia kierowców w Polsce nie zapewnia odpowiedniego przygotowania do jazdy, a szkolenie prowadzone jest "pod egzamin".

Niepokojącym zjawiskiem jest rosnący udział młodych, niedoświadczonych kierowców w ogólnej liczbie wypadków drogowych - w 1995 r. stanowił on ok. 10%, a w roku 2000 już ponad 20% - powiedziała Maria Dąbrowska-Loranc, kierownik Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Instytutu.

Swoje propozycje, które uzyskały pozytywną opinię instruktorów, Instytut przedstawił Ministerstwu Transportu. (jask)

d2t0amn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t0amn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj