Trwa ładowanie...

Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie

MONODRAM W WYKONANIU EWY WENCEL

Share
Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-CurieŹródło: /, fot: materiał organizatora
d27voao

Skłodowska-Curie jakiej nie znamy. Żona, matka, kochanka… kobieta z krwi i kości, z pasją i temperamentem, mająca odwagę żyć po swojemu, wbrew konwenansom i innym, wyprzedzająca swój czas. Poruszający portret wyjątkowej osobowości przedstawiony na tle niezwykłej epoki przełomu wieków.

W roli Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel – aktorka teatralna i filmowa, znana z głośnego, nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Plac Zbawiciela” Krzysztofa Krauzego i uwielbianego przez polskich widzów serialu „Czas honoru”.

Życiu i pracy Marii Skłodowskiej-Curie będziemy przyglądać się od nieoczywistej strony. Chcąc przybliżyć widzom postać tej dwukrotnej noblistki, zdrapiemy warstwę mitu, którym obrosła i przyjrzymy się kobiecie – jej pasji, jej miłości, jej zwycięstwom i porażkom.

Historia Marii Skłodowskiej-Curie jest też opowieścią o rzeczywistości przełomu XIX i XX wieku, o świecie, który był światem mężczyzn i o kobiecie, która tym światem zachwiała.

„Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie” to spektakl twórców „Czasu honoru” Jarosława Sokoła i Ewy Wencel oraz producentki spektaklu „Grace i Gloria” Joanny Cywińskiej.

autor: Jarosław Sokół
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Dorota Roqueplo
muzyka:_ Tomasz Bajerski_
światło: Bartłomiej Kaczalski
zdjęcia: Andrzej Wencel

Więcej szczegółów na stronie:http://teatrmazowiecki.pl/

d27voao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27voao
Więcej tematów