Trwa ładowanie...
d35vet5
d35vet5

Prokuratura zbada, czy prokurator Jasiński donosił gangowi

Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku skierowała pismo do prokuratora krajowego, w którym prosi o sprawdzenie, czy olsztyński prokurator Piotr Jasiński nie ujawniał materiałów ze śledztwa ws. Olewnika - poinformował rzecznik białostockiej prokuratury Janusz Kordulski.
Share
d35vet5

Wniosek do prokuratora krajowego jest efektem poniedziałkowego tekstu "Rzeczpospolitej", która napisała, że olsztyński prokurator Piotr Jasiński podczas prowadzenia sprawy porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika ujawniał miejscowemu biznesmenowi informacje ze śledztwa. Według gazety biznesmen ten był rezydentem mafii pruszkowskiej w Olsztynie.

Prokurator apelacyjny z Białegostoku chce też sprawdzenia, kto ujawnił dziennikarzom gazety niejawne materiały dotyczące m.in. podsłuchów rozmów biznesmena i prokuratora. - Z tekstu gazety można wnioskować, że dziennikarze są w posiadaniu tych materiałów. Należy sprawdzić czy, i ewentualnie kto mógł te niejawne materiały im udostępnić - powiedział Kordulski.

Prokurator dodał też, że w obu wnioskach zasugerowano, by wyjaśnieniem tych spraw zajęły się prokuratury spoza okręgu Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku.

d35vet5

Podziel się opinią

Share
d35vet5
d35vet5
Więcej tematów