Trwa ładowanie...
03-11-2015 01:21

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci byłej wiceminister sprawiedliwości Moniki Zbrojewskiej

Stołeczna prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie śmierci Moniki Zbrojewskiej, byłej wiceminister sprawiedliwości. „Zdecydowaliśmy się na wszczęcie śledztwa z art. 155 kodeksu karnego czyli nieumyślnego spowodowania śmierci, by poznać przyczynę zgonu kobiety” – oświadczył Przemysław Nowak, rzecznik stołecznej prokuratury - informuje "RMF24".

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci byłej wiceminister sprawiedliwości Moniki ZbrojewskiejŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d2or59e
d2or59e

43-letnia Monika Zbrojewska zmarła w warszawskiej klinice przy ul. Banacha. Przywieziono ją tam ze szpitala w Sochaczewie. Dziś zostanie zarządzona sekcja zwłok kobiety, która ma wyjaśnić, czy do jej śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie i czy nie była ona wynikiem przestępstwa.

Monika Zbrojewska została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie sprawiedliwości 5 listopada 2014 r. Premier Ewa Kopacz odwołała ją 23 października. Stało się to po tym, gdy Zbrojewską zatrzymano za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu.

Zobacz również: #dziejesienazywo: "Ewa Kopacz jest obciążeniem dla PO"
d2or59e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2or59e
Więcej tematów