Trwa ładowanie...
d2e5h22

Prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające ws. Jarosława Kaczyńskiego

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga rozpoczęła postępowanie sprawdzające ws. podżegania oraz sprawstwa kierowniczego i pomocniczego do niedopełniania obowiązku urzędniczego przez Jarosława Kaczyńskiego. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła Nowoczesna. Politycy tej partii zarzucają prezesowi PiS, że nakłaniał on premier Beatę Szydło, Prezesa Rządowego Centrum Legislacji Jolantę Rusiniak oraz innych pracowników RCL do nieopublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d2e5h22

Posłowie Nowoczesnej zauważają, że Kaczyński kilkukrotnie publicznie mówił, że wyrok TK nie powinien być publikowany i otwarcie przyznał, że w Polsce zapanował chaos konstytucyjny. Politycy partii Petru oskarżają prezes PiS o to, że jest uzurpatorem wymuszającym działania na premier i pracownikach RCL. W ich ocenie sytuacja, w której pozakonstytucyjny, pozaprawny układ władzy, nakazuje układowi formalnemu, czyli rządowi i prezydentowi wykonywanie pewnych czynności jest groźna dla państwa.

Celem podjętego postępowania sprawdzające jest sprawdzenia faktów podanych w zawiadomieniu o przestępstwie, sprawdzenia własnych informacji, nasuwających przypuszczenie, że popełniono przestępstwo. - Na razie nie ma decyzji procesowej w tej sprawie. Na jej podjęcie prokurator ma 30 dni - mówi Wirtualnej Polsce, Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

d2e5h22

Podziel się opinią

Share

d2e5h22

d2e5h22
Więcej tematów