ycipk-3pfwc3

Prokuratura przyjrzy się sprawie byłego polityka PiS

Prokuratura Krajowa bada okoliczności wydania przez prokuraturę z Lwówka Śląskiego wniosku o warunkowe umorzenie postępowania prowadzonego przeciwko byłemu działaczowi PiS Arkadiuszowi Sz. Zdaniem PK skierowanie takiego wniosku było błędne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arkadiusz Sz. został złapany bez prawa jazdy aż siedem razy
Arkadiusz Sz. został złapany bez prawa jazdy aż siedem razy (PAP)
ycipk-3pfwc3

Prokurator rejonowy z Lwówka Śląskiego wnioskował o warunkowe umorzenie postępowania w sprawie Arkadiusza Sz. - byłego polityka PiS i byłego doradcy wojewody opolskiego, który był wielokrotnie zatrzymywany za prowadzenie samochodu po odebraniu prawa jazdy.

"W opinii Prokuratury Krajowej skierowanie takiego wniosku do sądu przez prokuraturę było stanowczo błędne, tym bardziej że postępowanie dotyczyło prowadzenia przez Arkadiusza Sz. samochodu mimo cofnięcia mu uprawnień do kierowania pojazdem w bardzo długim okresie - od maja 2015 do stycznia 2019 roku" - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

ycipk-3pfwc3

Rzecznik PK zapowiedziała, że okoliczności wydania tej decyzji zostaną zbadane w toku wszczętego postępowania wyjaśniającego. Z dotychczasowych informacji nt. sprawy Arkadiusz Sz. wynika, że prokuratorzy uznali, iż społeczna szkodliwość popełnionych przez byłego działacza PiS jest niska. Prokurator, który złożył wniosek o umorzenie sprawy, domagał się nałożenia na podejrzanego zakazu prowadzenia pojazdów oraz kary finansowej w wysokości 10 tys. złotych.

Zobacz także: Sikorski lekceważąco o Kukizie: niech trzyma się śpiewania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3pfwc3
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3pfwc3

ycipk-3pfwc3
ycipk-3pfwc3