Trwa ładowanie...

Prokuratura Krajowa: Zbigniew S. został zatrzymany

- Zbigniew S. został zatrzymany przez kieleckich policjantów - potwierdziła w rozmowie z Wirtualną Polką rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Powód? M.in. groźby składane ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze i jego rodzinie.
Share
Zbigniew S. zatrzymany. Prokuratura wyjaśnia powody.
Zbigniew S. zatrzymany. Prokuratura wyjaśnia powody.Źródło: PAP
d2adfsi

Zbigniewowi S. ma zostać postawiony zarzut popełnienia przestępstwa, w związku z wydarzeniami, do których doszło 15 października 2019 r. w Warszawie, w budynku Ministerstwa Sprawiedliwości.

Znany biznesmen miał wtedy użyć groźby pozbawienia "życia matki oraz dziecka ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry".

Groźby te powtórzył następnie w nagranym materiale audio–wideo upublicznionym w internecie.

d2adfsi

W sumie w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach Zbigniewowi S. zostały lub zostaną postawione zarzuty popełnienia 188 przestępstw.

Zbigniew S. i nowe zarzuty rozpowszechniania fałszywych zdjęć i informacji

Prokuratura Krajowa informuje, że groźby składane przez biznesmena "miały na celu wymuszenie na prokuratorze generalnym podjęcia działań zmierzających do polecenia prokuratorom i funkcjonariuszom organów ścigania zaniechania czynności służbowych związanych z prowadzeniem postępowań przeciwko członkom rodziny Zbigniewa S."

d2adfsi

Kolejne nowe zarzuty dotyczą także popełnienia przestępstw, których Zbigniew S. dopuścił się wspólnie i w porozumieniu z Piotrem K., ps. Broda. Polegały one m.in. na rozpowszechnianiu fałszywych zdjęć i informacji mających zdyskredytować i pozbawić zaufania publicznego najważniejsze w prokuraturze osoby, odpowiadające za walkę z przestępczością zorganizowaną – prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę oraz zastępcę prokuratora generalnego do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji Beatę Marczak.

Zobacz też: Tomasz Grodzki działa wbrew rządowi. Adam Bielan: żenujące

Z informacji przekazanych przez śledczych wynika, że wśród osób pokrzywdzonych bezprawnymi groźbami lub zniewagami Zbigniewa S. są m.in. politycy, policjanci, prokuratorzy i sędziowie. Wśród nich są prezydent Andrzej Duda, a także Jarosław Kaczyński, Jacek Sasin czy Barbara Piwnik.

d2adfsi

Sprawa Zbigniewa S. Kaucja, dozór i zakaz opuszczania kraju

W połowie grudnia również informowaliśmy, że Zbigniew S. został zatrzymany, przesłuchany, a następnie zwolniony. Sąd zadecydował wtedy, że biznesmen Zbigniew S. może wyjść na wolność i odpowiadać z wolnej stopy. Uznał, że wystarczającymi środkami będzie ustanowienie wysokiej kaucji - 500 tysięcy złotych, zastosowanie dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2adfsi

Podziel się opinią

Share
d2adfsi
d2adfsi
Więcej tematów