Trwa ładowanie...

Prokuratura Krajowa sprawdza śledczych prowadzący kontrowersyjne postępowania

Śledztwa w sprawie prokuratorów prowadzących postępowania dotyczące m.in. śmierci Jolanty Brzeskiej i katastrofy smoleńskiej na celowniku Prokuratury Krajowej. Zajmuje się tym Wydział Spraw Wewnętrznych - informuje RMF FM.

Prokuratura Krajowa sprawdza śledczych prowadzący kontrowersyjne postępowaniaŹródło: WP.PL
d4iuzsq
d4iuzsq

Sprawdzane są też decyzje prokuratorów w sprawie reprywatyzacji atrakcyjnych nieruchomości w Warszawie i Małopolsce oraz umorzenia postępowania willi Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.

Jak wyjaśnia stacja, w przypadku śledztwa dotyczącym Jolanty Brzeskiej podejrzenia dotyczą niedopełnienia obowiązków służbowych oraz zasadności umorzenia sprawy. Podobnie jest w przypadku postępowania w sprawie katastrofy prezydenckiego Tu-154M, a sprawdzane są m.in. decyzje podejmowane w Rosji tuż po tragedii oraz śledztwo w sprawie organizacji lotu polskiej delegacji.

Jeśli chodzi o reprywatyzację, to wątpliwości wzbudziło niepodjęcie śledztwa w sprawie reprywatyzacji gruntów m.in. w centrum Warszawy, na których głównie stoją szkoły - wyjaśnia RMF FM. Wiadomo już, że wobec referenta tej sprawy Prokuratura Krajowa nakazała wszczęcie postępowania dyscyplinarnego.

d4iuzsq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iuzsq
Więcej tematów