Trwa ładowanie...
d38f5dl

Prokuratura bada sprawę domniemanego spoliczkowania 10-latka przez księdza

Prokuratura zajęła się doniesieniami o spoliczkowaniu 10-latka przez proboszcza parafii w Piotrowie koło Obrzycka (Wielkopolskie) - podaje Radio Merkury. Do zdarzenia miało dojść podczas mszy 7 lutego. Ksiądz Józef Mikołajczak zaprzecza, jakoby doszło do takiego zdarzenia. Tymczasem zgłaszają się kolejni świadkowie, którzy twierdzą, że duchowny spoliczkował dziecko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura bada sprawę domniemanego spoliczkowania 10-latka przez księdza
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d38f5dl

Do zdarzenia miało dojść podczas przyjmowania komunii. Chłopcu niefortunnie upadła hostia i kiedy się po nią schylał, został uderzony przez księdza. Zapłakane dziecko wybiegło z kościoła.

Nieco inaczej sytuacja wyglądała od strony samego proboszcza. Według Radia Merkury, duchowny złożył telefoniczne wyjaśnienia w poznańskiej kurii. Twierdzi, że podczas udzielania komunii jedna z komunii spadła na posadzkę. Wówczas on zatrzymał ręką przesuwające się dzieci, żeby podnieść komunikant. Po podniesieniu kontynuował rozdawanie komunii. Twierdzi, że nie zauważył, żeby ktokolwiek wybiegł z kościoła.

Zastępca prokuratora rejonowego w Szamotułach Monika Turska-Nowak zapewnia, że prokuratura dokładnie zbada sprawę. Wszczęto już dochodzenie z urzędu, śledczy weryfikują te wiadomości.

W minioną niedzielę w Obrzycku, przed mszą dla dzieci, pikietowała grupa rodziców, którzy domagają się od kurii usunięcia księdza z parafii. Pod pismem w tej sprawie podpisało się już prawie tysiąc osób.

Źródło: Radio Merkury

d38f5dl

Podziel się opinią

Share
d38f5dl
d38f5dl
Więcej tematów