Trwa ładowanie...
d1z6xhg

Projekt zmiany Konstytucji RP. Andrzej Duda złożył swój podpis

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek projekt zmiany konstytucji. Teraz dokument trafi do Sejmu. Chodzi o zapisanie w ustawie zasadniczej, że wykluczona jest adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. - To jest kierunek, w którym powinniśmy podążać - podkreślił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projekt zmiany Konstytucji RP. Andrzej Duda złożył swój podpis
Projekt zmiany Konstytucji RP. Andrzej Duda złożył swój podpis (PAP)
d1z6xhg

W poniedziałek 6 lipca Andrzej Duda powiedział, że zapis, który proponuje: "przysposobić można wyłącznie osobę małoletnią i wyłącznie dla jej dobra" od teraz będzie miał rangę konstytucyjną. Zaznaczał jednocześnie, że podpisał projekt zmiany konstytucji, który zakłada, że nie będzie możliwa adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym.

Ubiegający się o reelekcję prezydent wskazał, że zgodnie z proponowanym przez niego zapisem, małoletniego nie może przysposobić osoba, która pozostaje we wspólnym pożyciu z osobą tej samej płci. Podkreślał, że projekt ten nie dotyczy rodzicielstwa biologicznego.

Zobacz też: Ułaskawienie pedofila. Barbara Nowacka: Ułaskawienie prezydenta to nie sprawa rodzinna

- Ogromnie się cieszę z tego, że realizuję nadal to, co założyłem od samego początku mojej prezydentury, a co było moim celem także jeszcze zanim zostałem Prezydentem RP - wspierać polską rodzinę, chronić polskie dzieci, działać tak, aby polskie społeczeństwo mogło się jak najlepiej rozwijać – mówił.

d1z6xhg

Na koniec dodał, że dzięki temu zapisowi "bezpieczeństwo i troska o dobro dzieci" będzie realizowana w większym stopniu. - Myślę, że to jest kierunek, w którym powinniśmy podążać - spuentował Andrzej Duda.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Prezydent.pl

d1z6xhg

Podziel się opinią

Share

d1z6xhg

d1z6xhg
Więcej tematów