Trwa ładowanie...
d3n9xc0

Program finansowania opieki zdrowotnnej w najuboższych państwach

Podczas zakończonego w niedzielę szczytu państw amerykańskich w Quebecu przedstawiciele Banku Światowego ogłosili program finansowania opieki zdrowotnej w najuboższych państwach regionu.

d3n9xc0
d3n9xc0

Uczestnicy szczytu zgodzili się, że poprawa warunków zdrowotnych i edukacja w tym zakresie należą do najważniejszych zadań w najbliższych latach.

Prezydent Banku Światowego, James Wolfensohn zadeklarował, że Bank przeznaczy na wsparcie programów edukacyjnych i zdrowotnych 3,7 mld dolarów. Jednym z elementów pomocy będzie wnosząca 150 mln dolarów dotacja rozpoczynającego się w czerwcu programu powstrzymania epidemii AIDS w regionie Karaibów.

Do tej pory Bank Światowy przeznaczył już prawie 1 mld dolarów na realizację 99 projektów związanych z HIV w 56 krajach regionu. Między innymi, dwa kredyty wysokości 325 mln dolarów dla rządu Brazylii pozwoliły zmniejszyć w tym kraju śmiertelność z powodu AIDS o 50% od 1993 roku.

Ostatnie dane epidemiologiczne wskazują na to, że w regionie Karaibów żyje prawdopodobnie 500 tys. osób zakażonych wirusem HIV. Z powodu AIDS osieroconych zostało już 80 tys. dzieci. W niektórych rejonach miejskich aż 12% osób jest zakażonych wirusem HIV, a AIDS stało się główną przyczyną zgonów mężczyzn przed 45 rokiem życia.

d3n9xc0

Bank Światowy ogłosił również rozpoczęcie dwóch innych projektów zdrowotnych w regionie państw amerykańskich. 350 mln dolarów zostanie przeznaczonych na program decentralizacji ochrony zdrowia w Meksyku i polepszenie warunków zdrowotnych najuboższych i nieubezpieczonych osób, zamieszkujących obszary rolnicze i biedne dzielnice miast.

Ponadto 228 mln dolarów przeznaczonych zostanie na rozwój medycyny rodzinnej i podstawowej opieki zdrowotnej w biednych dzielnicach miast Brazylii. (aso)

d3n9xc0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n9xc0
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj