Trwa ładowanie...
d3p1zct

Program "Dobry start" już zaczął działać. Rodziny dostają pierwsze 300 PLUS

Samorządy wypłaciły już pierwsze pieniądze rodzinom. Program "Dobry start" został uruchomiony 1 lipca. Od początku miesiąca można było wysyłać wnioski online o dofinansowanie na 300 PLUS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypłacono pierwsze 300 PLUS z programu "Dobry start".
Wypłacono pierwsze 300 PLUS z programu "Dobry start". (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3p1zct

Dobra wiadomość dla tych, którzy złożyli wniosek o 300 PLUS drogą elektroniczną na początku lipca. Samorządy już wypłacają pieniądze z program "Dobry start". Jak informowało Ministerstwo Rodziny, wszyscy zakwalifikowani do programu "Dobry start", otrzymają pieniądze najpóźniej 30 września. Od 1 sierpnia rodziny będą mogły składać również tradycyjne, papierowe wnioski w urzędzie.

Setki tysięcy złożonych wniosków

Dofinansowanie 300 PLUS dla uczniów, cieszy się bardzo dużą popularnością. Program "Dobry start" został uruchomiony 1 lipca. Od początku miesiąca wpłynęło już 637 tys. wniosków online. Liczba ta cały czas wzrasta. - Myślę, że idziemy na jakiś rekord w liczbie złożonych wniosków drogą elektroniczną. Gdyby to się zbliżyło w "Dobrym starcie" do poziomu około 40 proc., to będzie mistrzostwo świata. Liczę, że jest na to szansa, bo wniosek nie jest skomplikowany - skomentowała wysoki wynik minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

d3p1zct

"Dobry start" dla uczniów

Przypominamy, że "Dobry start" to rządowy program, oferujący raz w roku 300 zł, na wyprawkę dla uczniów do 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymywać 300 PLUS do ukończenia 24. roku życia. "Dobry start" przyznawany jest niezależnie od dochodów rodzinnych. Program ma zapewnić dofinansowanie 300 PLUS, 4,5 mln dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Premier Morawiecki walczył z komuną jako 13-latek? To możliwe"

d3p1zct

Podziel się opinią

Share
d3p1zct
d3p1zct
Więcej tematów