Trwa ładowanie...

Prognoza pogody: nadchodzi ochłodzenie i opady śniegu

W najbliższy weekend na terenie Polski będzie panować zimowa aura. Temperatura spadnie poniżej zera, miejscami poprószy śnieg.

Share
Prognoza pogody: nadchodzi ochłodzenie i opady śniegu
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Tomasz Stańczak
d42alm1

W piątek na terenie całego kraju utrzyma się duże zachmurzenie, z miejscowymi przejaśnieniami. Śnieg i śnieg z deszczem pojawią się głównie na południu kraju. Najzimniej będzie na północnym wschodzie (-2 st.), natomiast najcieplej - na południowym zachodzie (3 st.). Wiatr będzie umiarkowany, wschodni. W nocy wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia, głównie na północy Polski. Na południu spadnie śnieg.

W sobotę wystąpi nieco mniejsze zachmurzenie, zwłaszcza na północnym wschodzie, gdzie jego poziom będzie niski bądź umiarkowany. Na pozostałym obszarze kraju - umiarkowany lub wysoki. Najchłodniej będzie w Białymstoku i Olsztynie (-3 st.), a także w Szklarskiej Porębie (-5 st.), natomiast najcieplej - w zachodniej i centralnej Polsce (0 st.). Wiatr przeważnie umiarkowany, na zachodzie i południu kraju porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

Niedziela będzie zdecydowanie najmroźniejszym dniem weekendu. Słupki rtęci nie spadną poniżej zera tylko na zachodzie kraju (m.in. w Zielonej Górze i Wrocławiu), natomiast na wschodzie Polski wystąpią temperatury od -4 st. (w Lublinie) do -6 st. (w Białymstoku). Powieje wiatr przeważnie umiarkowany, a zachodzie i południu kraju porywisty z kierunku wschodniego oraz południowo-wschodniego.

Zobacz także: Za taką zimą tęsknimy. Spacer po szwedzkim Ostersund

d42alm1

Podziel się opinią

Share
d42alm1
d42alm1
Więcej tematów