Trwa ładowanie...
dfqacd7

Prognoza pogody na dziś - 3 czerwca. Niedziela pod znakiem burz

IMGW ostrzegało w sobotę przed burzami. Jak będzie dziś? Lokalnie mogą pojawić się opady deszczu. Zawieje również porywisty wiatr, który może osiągnąć prędkość nawet do 80 km/h.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To będzie kolejny burzowy dzień
To będzie kolejny burzowy dzień (WP.PL)
dfqacd7

Dzisiaj pogodę w kraju kształtować będzie zatoka niżowa związana z niżem znad Ukrainy. Na południowym zachodzie i na południu oddziaływać będzie uaktywniająca się w ciągu dnia strefa frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będą ciepłe, ale już nieco łagodniejsze masy powietrza pochodzenia polarno-morskiego.

Przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju (na północy, wschodzie i w centrum) będzie pogodnie i słonecznie. Natomiast na południowym zachodzie i na południu Polski (od południowych regionów Lubuskiego, Wielkopolski i Łódzkiego przez Dolny Śląsk i Opolszczyznę po Śląsk, Małopolskę, Świętokrzyskie i Podkarpacie), po pogodnym poranku, w ciągu dnia zapowiada się zmienna aura - tutaj wypiętrzone chmury kłębiaste Cumulonimbus przeplatać się będą ze słońcem i występować będą opady przelotne deszczu oraz lokalne burze.

Wiatr północno-zachodni do północnego, słaby i umiarkowany 10-25 km/h. Podczas burz porywisty do 60-80 km/h.

dfqacd7

W ciągu dnia termometry wskażą od 22-25 st. C na południu do 26-28 st. C w pasie środkowym i północnym kraju.

Popołudniowe burze na południowym-zachodzie i na południu Polski lokalnie mogą być gwałtowne z intensywnym (chwilami ulewnym) deszczem i porywistym wiatrem dochodzącym do 60-80 km/h. Możliwe są także opady gradu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfqacd7

Podziel się opinią

Share
dfqacd7
dfqacd7
Więcej tematów