Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na dziś - 23 maja. Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem dla południowej Polski

Prognoza pogody na środę nie napawa optymistycznie. Do Polski napływa wciąż nie tylko coraz cieplejsze, ale też coraz wilgotniejsze powietrze. Będą piętrzyć się chmury burzowe, które zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych mogą przynosić przelotne, ale gwałtowne zjawiska.

Share
Prognoza pogody na dziś - 23 maja. Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem dla południowej PolskiŹródło: flickr.com
d3tzq44

We wtorek wczesnym popołudniem nad Polską pojawiły się burze. Grzmiało między innymi na Mazowszu, w woj. lubelskim, łódzkim, i podlaskim. Ulice w wielu miejscowościach zamieniły się w rwące rzeki. W wielu miejscowościach spadł grad.

Niestety, w środę, jak wynika z najnowszej prognozy pogody, pogoda nadal będzie płatać nam figle. Przez cały dzień pogodnie i dość słonecznie będzie jedynie na zachodzie i północy Polski.

d3tzq44

Na pozostałym obszarze kraju zapowiada się zmienna aura - chmury na przemian przeplatać się będą ze słońcem i od czasu do czasu popada przelotny deszcz i występować będą lokalne burze.

Na południowym wschodzie i południu kraju (od Lubelszczyzny po Śląsk i Dolny Śląsk) burze lokalnie mogą być gwałtowne z intensywnym deszczem i porywistym wiatrem do 60 - 80 km/h. Możliwe są także gradobicia.

Burze nad Polską, środa, godz. 17 Ventusky.com
Burze nad Polską, środa, godz. 17 Źródło: Ventusky.com

Będzie cieplej. W ciągu dnia termometry wskażą od 18 - 21 st. C na północy do 22 - 25 st. C w pozostałej części kraju.

d3tzq44

Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem

IMGW wydał prognozę zagrożeń pierwszego stopnia dla sześciu województw. Zgodnie z nią gwałtowne zjawiska atmosferycznych mogą wystąpić między godziną 7.30 w środę, a 7.30 w czwartek.

Województwo lubelskie. Mogą wystąpić burze z opadami deszczu do 15 l/mkw. oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie niewykluczone są opady gradu.

Województwo świetokrzyskie. Prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 do 15 l/mkw oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie może spaść grad.

Województwo podkarpackie. Mogą wystąpić burze z opadami deszczu od 15 do 20 l/mkw oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami niewykluczone są opady gradu.

d3tzq44

Województwo małopolskie. IMGW prognozuje burze z opadami deszczu od 15 do 20 l/mkw oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

*Województwo śląskie. * Prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu 15-20 l/mkw oraz wiatr wiejący z prędkością do 65 km/h. Miejscami może spaść grad.

Województwo dolnośląskie. Prognozowane są burze z opadami deszczu od 15 do 25 l/mkw oraz porywami wiatru do 65 km/h.

Źródło: cumulus.wroc.pl, IMGW

d3tzq44
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tzq44
d3tzq44
Więcej tematów