Trwa ładowanie...
d2da63h

Prognoza pogody na dziś - 14 sierpnia. Niż "Pamela", gwałtowne burze i niższa temperatura

Pogodę w kraju kształtuje obecnie niż znad południowej Skandynawii i Bałtyku. Co to oznacza dla Polaków? Gwałtowne burze z gradem, a potem spadek temperatury. IMGW wydał ostrzeżenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najbliższe dni w Polsce pod znakiem burz
Najbliższe dni w Polsce pod znakiem burz (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d2da63h

Do Polski wszedł niż "Pamela", za którym idą chłodne masy powietrza pochodzenia atlantyckiego. Front znad Danii przemieścił się nad południową Skandynawię i Morze Bałtyckie. Jedynie nad wschodnią i południową Polskę docierać będzie jeszcze upalne, zwrotnikowe powietrze.

Spotkanie odmiennych mas powietrza sprawi, że na linii frontu tworzyć się będą mocno wypiętrzone chmury burzowe Cumulonimbus. Przyniosą one z sobą burze z ulewnym deszczem i porywistym wiatrem. Grzmi i pada w między innymi w Warszawie.

d2da63h

Uważajmy zwłaszcza na najgwałtowniejsze burze z intensywnym deszczem i wiatrem do 70 - 85 km/h. Spodziewane są one głównie na wschodzie i na południowym - wschodzie Polski. Ostrzegamy zwłaszcza mieszkańców z terenu Warmii, Mazur, Podlasia, Mazowsza, Śląska, ale także województwa świętokrzyskiego. Gwałtowne burze pojawią się również na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Pogoda w Polsce. Sprawdź prognozę w twoim mieście

Najcieplej będzie na południu Polski. Na Podkarpaciu termometry pokażą 32 st. C, w Lublinie - 30 st. C, a w Krakowie i Białymstoku 30 st. C. W innych miastach będzie nieco chłodniej, zwłaszcza w Szczecinie, gdzie termometry pokażą tylko 24 st. C.

Ciśnienie w Warszawie wyniesie 998 hPa.

d2da63h

IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem. Dotyczą dziewięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Ostrzeżenie dotyczy także upałów. IMGW wydał ostrzeżenia przed upałami dla czterech województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Nieprzemakalna kurtka na chłodniejsze letnie dni i w atrakcyjnej cenie? Szczegółów szukaj na stronie Nike kod rabatowy.

d2da63h

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Rytel, rok po tragicznej nawałnicy

d2da63h

Podziel się opinią

Share
d2da63h
d2da63h
Więcej tematów