Trwa ładowanie...
d3361kb

Prognoza pogody na 26 i 27 grudnia

Nad Europą dominuje rozległy niż z ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, Morzem Norweskim i Alpami. Polska pozostaje w zasięgu tego niżu, na zachodzie kraju zaznacza się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego związanego z wtórnym niżem z ośrodkiem nad Alpami. Z południa nadal napływa ciepła polarno-morska masa powietrza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na 26 i 27 grudnia
(WP.PL, Fot: Internauta Marcopolo)
d3361kb

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

Czwartek

W czwartek na krańcach wschodnich kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite, miejscami słabe opady deszczu, a wysoko w górach - śniegu. Temperatura maksymalna od 6-7 st. na krańcach północnych do 10-11 st. na południu. W dolinach karpackich miejscami, w rejonie oddziaływania wiatru fenowego, temperatura maksymalna do 13 st. Wiatr południowy, na zachodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, porywisty, na południu w porywach do 70 km/h. W rejonach podgórskich wiatr dość silny i silny (35 do 45 km/h), w porywach do 85 km/h. Wysoko w górach wiatr o średniej prędkości od 50 km/h do 70 km/h, w Sudetach i Beskidach w porywach do 110 km/h, a w Tatrach do 130 km/h. Po południu stopniowe słabnięcie wiatru.

d3361kb

W nocy z czwartku na piątek na wschodzie kraju zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite oraz miejscami słabe opady deszczu, a wysoko w górach - śniegu. Temperatura minimalna: na wschodzie i południowym wschodzie od 0-3 st., na pozostałym obszarze od 4-7 st. Wiatr z kierunków południowych, umiarkowany, wysoko w górach jeszcze dość silny, w porywach do 80 km/h.

Piątek

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na południu, słabe opady deszczu, a w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 6-10 st., w rejonach podgórskich od 4-6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Warszawa

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Wieczorem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3361kb

Podziel się opinią

Share

d3361kb

d3361kb
Więcej tematów