Trwa ładowanie...
d2sinsw

Profanacja krzyża w Kwidzynie. Jest zarzut

Mężczyzna podejrzewany o to, że złamał i podeptał krzyż w katedrze w Kwidzynie usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych. Do profanacji doszło w piątek. 44-latkowi grozi do 2 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarzut obrazy uczuć religijnych usłyszał 44-letni mężczyzna
Zarzut obrazy uczuć religijnych usłyszał 44-letni mężczyzna (Shutterstock.com)
d2sinsw

Proboszcz kwidzyńskiej katedry poinformował o incydencie we wtorek. Poza profanacją krzyża wiszącego w kruchcie świątyni, w kropielnicy znalazła się nieznana ciecz, prawdopodobnie alkohol.

Według nieoficjalnych informacji Radia Gdańsk podejrzany 44-latek został zatrzymany już we wtorek wieczorem. Noc spędził w policyjnej celi, a w środę usłyszał zarzut. Domniemany sprawca wchodził już wcześniej w konflikt z prawem.

Podejrzany nie przyznał się

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie sierż. sztab. Anna Filar, podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Złożył też wyjaśnienia, ale o ich treści policja nie informuje.

d2sinsw

Zobacz także: Piątek napisał książkę o Morawieckim. Bielan komentuje

Proboszcz katedry, ks. Ignacy Najmowicz apelował o modlitwę w intencji sprawców tego zdarzenia z prośbą o przebaczenie i nawrócenie. - Nie wiemy, co kierowało takimi ludźmi. Nie wiemy, czy dokonał tego szaleniec, osoba chora, czy opętana. Musiał się jednak kierować jakąś nienawiścią - powiedział duchowny w rozmowie z "Gościem Niedzielnym".

Czytaj też: Prokuratura umywa ręce od zatrzymania. Chodzi o "profanację" Matki Boskiej
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar pyta o sprawę Elżbiety Podleśnej: kto wydał rozkaz?

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d2sinsw

Podziel się opinią

Share
d2sinsw
d2sinsw
Więcej tematów