Trwa ładowanie...
d49929m

Prof. Ryszard Bugaj: PiS i Kaczyński w defensywie

Zdaniem Ryszarda Bugaja prezydenckie weto dla ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS to wyraz buntu, ale zaproponowane przez niego prezydenckie projekty zawetowanych ustaw nie będą żadną rewolucją. Trochę wyjdą naprzeciw żądaniom opozycji i krytyków, a PiS to ograniczy, prezydent podpisze i powie" zrobiłem co mogłem" - uważa były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Bugaj
Ryszard Bugaj (WP.PL, Fot: WP.PL)
d49929m

Jak mówił w programie Fakty po Faktach" na antenie TVN24, prezydent Andrzej Duda nie mógł już "znieść sposobu w jaki go traktowano i postanowił wynegocjować dla siebie lepszą pozycję w obozie PiS", dlatego zawetował czołowe projekty partii rządzącej dotyczącej reformy sądownictwa.

Piątkowe spotkanie prezydenta z prezesem Jarosławem Kaczyńskim oznacza "kompromis, który chyba nie naruszy impetu Prawa i Sprawiedliwości". - Chociaż może oznaczać, że w jakichś dziedzinach, przynajmniej przejściowo, Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze swoich pomysłów - mówił prof. Bugaj.

Europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski wyraził opinię, iż głęboka reforma sądownictwa jest możliwa, a weto prezydenta było dobre dla interesu publicznego. - Gra jest o to, co będzie akceptowane przez większość czy zwolenników obozu władzy. - Myślę, że prezes Kaczyński działa na rzecz tego, by w ostatecznym momencie, ponowne weto było nieakceptowane w obozie władzy - dodał.

d49929m

Z kolei Bugaj dodał, że w ostateczności "gra toczy się o to jak odbiorą to wyborcy". - W tej chwili w defensywie jest PiS i Jarosław Kaczyński - dodał.

Zobacz też:

d49929m

Podziel się opinią

Share
d49929m
d49929m
Więcej tematów