Trwa ładowanie...
25-09-2014 12:48

Prof. Pawłowicz ostro o koleżance: to lewaczka i genderówa. "Wykoleiła się"

Prof. Monika Płatek ma zostać wiceministrem sprawiedliwości - dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Dziennik określa tę kandydaturę jako "kontrowersyjną". Prof. Krystyna Pawłowicz, którą Wirtualna Polska poprosiła o komentarz w tej sprawie, również ma o niej negatywne zdanie. - Z żalem muszę stwierdzić, że pani Płatek "wykoleiła się", jeśli chodzi o światopogląd i kulturę osobistą. Specjalizuje się w agresji, stała się mistrzynią bezpodstawnych napaści, walenia łopatą po głowie. Niestety wszystko to robi bez wdzięku - komentuje posłanka PiS. "Ja kontrowersyjna?! No chyba żarty jakieś..." - w ten sposób pogłoski na swoim Facebooku skomentowała sama prof. Płatek.

Share
Prof. Pawłowicz ostro o koleżance: to lewaczka i genderówa. "Wykoleiła się"Źródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
dw607uc

Z Ministerstwa Sprawiedliwości odchodzi wiceminister Michał Królikowski. W czwartek nowy minister Cezary Grabarczyk złoży wniosek o jego odwołanie. Według doniesień mediów, powodem odejścia Królikowskiego jest różnica poglądów między nim a Garbarczykiem. Wiceminister jest m.in. świeckim zakonnikiem benedyktyńskim i nie ukrywa swoich konserwatywnych poglądów. To jego miejsce ma zająć prof. Monika Płatek. - Znam panią profesor od czasów studiów, kiedyś się mocno kolegowałyśmy, byłyśmy na jednym roku, potem razem zdawałyśmy egzaminy sędziowskie. Była bardzo lubiana. Od tamtej pory przeszła jednak niepokojącą ewolucję w kierunku skrajnego feminizmu, lewactwa i genderyzmu. Zdaniem polityk PiS wyrosła na główną ideolożkę tego nurtu, obok prof. Magdaleny Środy i prof. Małgorzaty Fuszary. - Poza tym skrajnie nienawidzi Kościoła i atakuje Jana Pawła II - dodaje.

Swego czasu duże kontrowersje wywołały słowa prof. Płatek o tym, że w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, co w związkach heteroseksualnych, które padły podczas debaty "Prawodawstwo UE w sprawie praw kobiet i statusu homoseksualizmu" na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zdaniem prof. Pawłowicz to, że prof. Płatek zajmuje się ideologią nie przystoi jej jako czynnemu pracownikowi naukowemu Uniwersytetu Warszawskiego. - To nieprzyzwoite. Ja, żeby móc uprawiać politykę i prezentować poglądy polityczne, odeszłam na emeryturę, a pani prof. Płatek dalej wykłada i deprawuje pokolenia studentów, którzy mają do niej zaufanie - twierdzi polityk PiS. Również na stanowisku wiceministra nie będzie - zdaniem prof. Pawłowicz - neutralna światopoglądowo. - Prof. Płatek będzie się zajmowała czystą ideologią, bo tego dowody daje w swoich wystąpieniach publicznych. Jest zacietrzewiona, bardziej drapieżna niż Fuszara, nieprzyjemna i arogancka - mówi prof. Pawłowicz.

dw607uc

"To rząd Janusza Palikota"

Zdaniem posłanki PiS rząd premier Kopacz to rząd, jaki mógłby powołać Janusz Palikot. - Pani Kopaczowa jest lewaczką, feministką i genderówą. To rząd Palikota, brakuje w nim tylko Wandy Nowickiej i posła o imieniu Anna Grodzka - konkluduje.

Wpis prof. Płatek na Facebooku polubiło ponad 700 osób. Anna Gertner: "Mam nadzieję, że te plotki to nie tylko plotki i będzie Pani wiceministrem, bo takich ludzi jak Pani Profesor potrzeba w rządzie". Aleksander Okoń: "Pani prof. Monika z powodzeniem mogłaby piastować tekę ministra sprawiedliwości, jak i każdy urząd w naszym kraju. Brakuję mądrych ludzi z kręgosłupem moralnym. Mam nadzieję, że zostanie powołana na to stanowisko".

Prof. Monika Płatek w 1976 r. ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim, z którym jest nadal zawodowo związana. W 1978 r. zdała egzamin sędziowski. Pracuje w Zakładzie Kryminologii w Instytucie Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji. W 2008 r. uzyskała nominację na stanowisko profesora nadzwyczajnego UW. Jej działalność naukowa i społeczno-polityczna koncentruje się na takich dziedzinach, jak: prawo karne wykonawcze, prawa człowieka (w tym prawa kobiet), penitencjarystyka, kryminologia, wiktymologia, penologia, psychologia społeczna, gender studies, mediacja, sprawiedliwość naprawcza i socjologia prawa. W 2012 r. za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce i osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

(js)

dw607uc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw607uc
Więcej tematów