Trwa ładowanie...
d2rg0bn
x-news/TVN 24

Prof. Jan Hartman: cynizmem jest udawanie, że politycy nie powinni myśleć o karierze

Cynizmem jest udawanie, że politycy nie powinni myśleć o karierze i wykorzystywaniu po temu okazji - uważa prof. Jan Hartman z Twojego Ruchu, który stanął w obronie Janusza Palikota.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Palikot
Janusz Palikot (WP.PL)
d2rg0bn

Palikot powiedział w sejmie, po konferencji rodziców niepełnosprawnych dzieci, że "jest to dobra sytuacja do stworzenia wizerunku polityka w eurowyborach". - To jest nieprawdopodobna okazja, która została wczoraj trochę zmarnowana przez działaczy partii - mówił szef Twojego Ruchu.

Na aferę wokół słów Palikota zareagował prof. Jan Hartaman z Twojego Ruchu. "Prowadząc posiedzenie i słuchając tej wypowiedzi ani przez chwilę nie odniosłem wrażenia, że jest to wypowiedź cyniczna. Cynizmem jest za to udawanie, że politycy nie powinni myśleć o karierze i wykorzystywaniu po temu okazji. Jako etyk i jako polityk potwierdzam myśl Janusza Palikota: kariera polityka powinna być budowana na zdobywaniu zaufania i udzielaniu realnej pomocy ludziom" - napisał Hartman w wydanym oświadczeniu.

Polityk wyraził również "stanowczy protest przeciwko manipulowaniu nagraniem". "Kancelaria Sejmu dokonała nagrania na naszą prośbę, i proszę wszystkie zainteresowane osoby, a zwłaszcza dziennikarzy, o zapoznanie się z całością przebiegu posiedzenia, które notabene było otwarte dla mediów. Brzydzę się polityką spreparowanych nagrań, 'wrzutek' i wszelkich tego rodzaju manipulacji. Jej przeciwieństwem jest polityka transparencji – taka właśnie, jaką uprawia Twój Ruch" - napisał przedstawiciel Twojego Ruchu.

d2rg0bn

Podziel się opinią

Share
d2rg0bn
d2rg0bn
Więcej tematów