Trwa ładowanie...
d166dex
Prof. Hartman tłumaczy się z felietonu o związkach kazirodczych
x-news/TVN 24

Prof. Hartman tłumaczy się z felietonu o związkach kazirodczych

Jutro sensacja zniknie. Dziś cała Polska komentuje tekst, którego nie czytała. Urządza się polowanie na czarownice - mówił prof. Jan Hartman o swoim felietonie dotyczącym związków kazirodczych. - Czy państwo naprawdę myślicie, że Hartman propaguje związki kazirodcze? - pytał w programie "Fakty po Faktach" w TVN24.
Share
d166dex

- Szybko się państwo przekonacie, że sensacji nie ma - mówił. Jak tłumaczył, przytaczał tylko argumenty, które używane są w dyskusji o związkach kazirodczych.

- Moją rolą jako filozofa w życiu publicznym jest poruszanie trudnych, drażliwych tematów, formułowanie argumentów, porządkowanie dyskusji, przecieranie szlaków. Taki już los filozofa, że czasem musi za to oberwać i być może tym razem mi się tak przydarzy - mówił.

d166dex

- Mój wpis był wyrazem głębokiego przejęcia kogoś, kto sobie zdaje sprawę, jak silnym tabu jest kazirodztwo. To tabu zaczyna być przełamywane i czeka nas dyskusja, gdzie będą padać argumenty za i przeciw. Musimy się do tego moralnie przygotować - mówił prof. Hartman.

Prof. Jan Hartman, szef Zakładu Filozofii i Bioetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie również polityk Twojego Ruchu Janusza Palikota na blogu portalu tygodnika "Polityka" zamieścił wpis, w którym ogłosił upadek "kazirodczego tabu".

Deklarował w nim, że nie jest zwolennikiem legalizacji związków kazirodczych, ale "warto rozpocząć dyskusję na ten temat". Kontrowersyjny wpis został szybko usunięty. Od wypowiedzi Hartmana odciął się już Twój Ruch.

Do sprawy odniósł się także Uniwersytet Jagielloński, który poza odcięciem się od wypowiedzi profesora, skierował jego sprawę do rzecznika dyscyplinarnego uczelni.

d166dex

Podziel się opinią

Share
d166dex
d166dex
Więcej tematów