Trwa ładowanie...
prawnik

Prof. Bogusław Banaszak nie żyje. Zmarł na zawał serca w samolocie

Nie żyje prof. Bogusław Banaszak, przedstawiciel Polski w Komisji Weneckiej oraz sędzia Trybunału Stanu. Był dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Share
Prof. Bogusław Banaszak nie żyje. Zmarł na zawał serca w samolocie
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d38ura9

Informację o śmierci prof. Bogusława Banaszaka podał Onet. - Tak, to prawda. Czekamy jeszcze na dokładniejsze informacje w tej sprawie - powiedziała portalowi mgr Ewa Sapeńko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W 2010 roku został zgłoszony przez PO jako kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Ale zrezygnował z kandydowania po ujawnieniem zarzutów o plagiat.

d38ura9

Prof. Bogusław Banaszak był specjalistą od prawa konstytucyjnego

Prof. Bogusław Banaszak przygotowywał opinie zlecone przez Biuro Analiz Sejmowych w czasie kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz głosowania w Sali Kolumnowej. Potem został powołany przez Beatę Szydło na przedstawiciela Polski w Komisji Weneckiej. Od stycznia 2017 był sędzią Trybunału Stanu.

Przygotowywał, razem z Anną Łabno i Bogumiłem Szmulikiem, ankietę dla PiS w sprawie nowej konstytucji. Trafiła ona do znanych w Polsce prawników i konstytucjonalistów.

Autor ponad 250 prac naukowych, wśród których są monografie, podręczniki, studia i artykuły. Kilkadziesiąt z nich opublikowano za granicą

d38ura9

Podziel się opinią

Share
d38ura9
d38ura9
Więcej tematów