Trwa ładowanie...

Prof. Andrzej Rzepliński: należę do pierwszego sortu, do najlepszego

- Przyjmuję do wiadomości, że są ludzie różnych sortów, ale ja należę do pierwszego sortu - powiedział profesor Andrzej Rzepliński odnosząc się do zarzutu, że polscy sędziowie tworzą kastę. - Do najlepszego - dodał.

Prof. Andrzej Rzepliński: należę do pierwszego sortu, do najlepszegoŹródło: PAP, fot: Wojciech Pacewicz
d4lt621
d4lt621

Sejm pracuje nad rządowym projektem o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Do tego projektu odniósł się w TVN24 w "Faktach po Faktach" były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński.

- Kolejny etap zawłaszczenia państwa we wszystkich jego obszarach, zaboru państwa polskiego przez jedna partię, a w zasadzie jednego człowieka - ocenił były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

- Jeżeli ta reforma będzie wdrożona, a grozi nam, że będzie, tak na 99 procent, to będzie oznaczało, że w ciągu kilku lat minister sprawiedliwości wychowa sobie korpus sędziów posłusznych, gotowych strzelać obcasami przed urzędnikami państwowymi, czy również partyjnymi - skomentował Rzepliński.

Zapytany, co ta reforma będzie oznaczała dla obywateli, były prezes TK wyjaśnił, że oni "w większości spraw nie zauważą zmiany".

Źródło: WP, TVN24

d4lt621
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lt621
Więcej tematów