Trwa ładowanie...
d3qf4w5

Prof. Andrzej Rzepliński: należę do pierwszego sortu, do najlepszego

- Przyjmuję do wiadomości, że są ludzie różnych sortów, ale ja należę do pierwszego sortu - powiedział profesor Andrzej Rzepliński odnosząc się do zarzutu, że polscy sędziowie tworzą kastę. - Do najlepszego - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Andrzej Rzepliński: należę do pierwszego sortu, do najlepszego
(PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d3qf4w5

Sejm pracuje nad rządowym projektem o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Do tego projektu odniósł się w TVN24 w "Faktach po Faktach" były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński.

- Kolejny etap zawłaszczenia państwa we wszystkich jego obszarach, zaboru państwa polskiego przez jedna partię, a w zasadzie jednego człowieka - ocenił były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

- Jeżeli ta reforma będzie wdrożona, a grozi nam, że będzie, tak na 99 procent, to będzie oznaczało, że w ciągu kilku lat minister sprawiedliwości wychowa sobie korpus sędziów posłusznych, gotowych strzelać obcasami przed urzędnikami państwowymi, czy również partyjnymi - skomentował Rzepliński.

Zapytany, co ta reforma będzie oznaczała dla obywateli, były prezes TK wyjaśnił, że oni "w większości spraw nie zauważą zmiany".

Źródło: WP, TVN24

d3qf4w5

Podziel się opinią

Share
d3qf4w5
d3qf4w5
Więcej tematów