Trwa ładowanie...
d3obtl5

Próbowała zakopać granat przed blokiem. Grozi jej 8 lat więzienia

Mieszkańcy 6 budynków zostali ewakuowani po tym, jak w jednym z mieszkań w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) policjanci znaleźli granaty, pociski artyleryjskie i broń. Cały arsenał pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sumie ewakuowano 70 osób.
W sumie ewakuowano 70 osób. (Policja dolnośląska)
d3obtl5

Jeden z mieszkańców zauważył, że sąsiadka próbuje zakopać przed blokiem w Mieroszowie przedmiot przypominający granat. Zaskoczony obywatel wezwał policjantów, a ci zapytali kobietę, skąd ma taki przedmiot.

45-latka oznajmiła funkcjonariuszom, że w domu ma ich więcej. Nie żartowała. W mieszkaniu jej i 22-letniego syna policjanci znaleźli w sumie 2 granaty, 2 pociski artyleryjskie, pocisk do granatnika, amunicję oraz broń.

Policja

- W związku zagrożeniem podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji osób na obszarze 300 metrów od miejsca zdarzenia. W sumie z sześciu budynków wielorodzinnych ewakuowano 70 osób - informuje kom. Kamil Rynkiewicz z KMP w Wałbrzychu.

d3obtl5

- Do czasu przybycia saperów z Jednostki Wojskowej w Głogowie zagrożony obszar został zabezpieczony przez policjantów oraz strażaków - dodaje funkcjonariusz.

Zobacz też: Politycy mówią o "mordercy". Prof. Ewa Łętowska: należy się ugryźć w język

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za posiadanie bez zezwolenia broni i amunicji matce i synowi grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę policji.

Policja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3obtl5

Podziel się opinią

Share

d3obtl5

d3obtl5
Więcej tematów