Trwa ładowanie...
d3303b3

Próbował zabić 5-miesięczne dziecko

Sąd Apelacyjny w Poznaniu skierował do ponownego rozpatrzenia sprawę usiłowania zabójstwa pięciomiesięcznej dziewczynki przez Rafała B. - konkubenta matki dziecka.

Share
d3303b3

W kwietniu 2010 roku oskarżony Rafał B., opiekując się pięciomiesięczną córką swojej partnerki, miał, według prokuratury, dziewczynkę szarpać i bić po głowie.

Prokurator uznał, że zachowanie, polegające na zadawaniu przez dorosłego mężczyznę ciosów w głowę niespełna pięciomiesięcznego dziecka, skutkuje oczywistym narażeniem pokrzywdzonej na utratę życia i oskarżył go o usiłowanie zabójstwa.

W grudniu ub. r. Sąd Okręgowy skazał Rafała B. na cztery lata więzienia, jednak zmienił kwalifikację czynu z usiłowania zabójstwa na pobicie. Sąd uznał, że oskarżony nie chciał zabić, tylko pobił niemowlę.

d3303b3

Od tego wyroku odwołały się obie strony. Obrońca uważa, że nie doszło do pobicia, a rany dziecka mogły pochodzić od uciskania. Prokuratura utrzymuje, że obrażenia dziecka wskazują na chęć zabójstwa dziecka.

Sąd Apelacyjny przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia, ponieważ - jak wskazał - podczas pierwszego procesu sąd nie zbadał wersji oskarżonego, mówiącej o uciskaniu główki, a nie o biciu.

Ponadto, według sądu prokuratura nie udokumentowała odpowiednio miejsca zbrodni, a taka rzecz powinna mieć miejsce w przypadku oskarżania kogoś o usiłowanie zabójstwa.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat ośmiu, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.

d3303b3

Podziel się opinią

Share
d3303b3
d3303b3
Więcej tematów