Trwa ładowanie...

Proboszcz z Jasionki ukradł prezerwatywy w Biedronce? Został zwolniony z obowiązków duchownego

Od tygodnia 1100 mieszkańców wsi Jasionka na Podkarpaciu nie mówi o niczym innym. Biskup wymienił proboszcza po tym, jak ks. Piotr W. miał zostać złapany na kradzieży prezerwatyw w Biedronce. – Baliśmy się o nasze córki, ale na szczęście biskup w końcu wysłuchał naszych próśb – mówi nam mieszkaniec Jasionki.

Proboszcz z Jasionki ukradł prezerwatywy w Biedronce? Został zwolniony z obowiązków duchownegoŹródło: google maps
d8zbrgz
d8zbrgz

Kłopoty z księdzem Piotrem W. były od dawna. – Podzielił nas na grupy po 20 domów. Każdej dał zeszyt i kazał nam chodzić po sąsiadach i zbierać pieniądze. Wszystkie kwoty mieliśmy notować, a potem mu przynosić – mówi nam mieszkaniec Jasionki.

Wokół proboszcza krążyły też plotki natury osobistej. Mieszkańcy jeździli do biskupa rezydującego w Przemyślu z prośbą o interwencję.

Prosiliśmy, by nas zrozumieli. Baliśmy się o nasze córki, dzieci w szkołach, ale wtedy nic to nie dało. Dopiero teraz się ruszyło – mówi mieszkaniec Jasionki.

Jak udało nam się ustalić w dwóch niezależnych źródłach, w połowie grudnia ks. Piotr W. miał zostać przyłapany na kradzieży prezerwatyw w oddalonym o 20 km od Jasionki Krośnie.

d8zbrgz

13 grudnia na terenie jednego z sieci sklepów w Krośnie policjanci podjęli interwencję w związku z kradzieżą. Zabezpieczyli monitoring. Trwają czynności wyjaśniające, dlatego nikt nie ma jeszcze postawionych zarzutów – mówi nam Patrycja Kandefer z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, gdy pytamy o kradzież prezerwatyw, której miał dokonać proboszcz z Jasionki.

We wsi nie mówi się o czym innym. - Gdy wyszło, że to proboszcz, zrobił się wielki szum. Tydzień temu w niedzielę na mszy głównej o 11:00 oficjalnie przedstawiono nam nowego proboszcza. Usłyszeliśmy, że poprzedni odszedł na własną prośbę i dostał rok na to, by przemyśleć swoją przyszłość – słyszymy od mieszkańców. - O kradzieży księdza jest głośno od kilku tygodni. Na oczy tego jednak nie widziałem. Ale biskup ekonom do nas przyjechał i powiedział, że jest wymiana proboszcza – mówi nam radny rady miejskiej w pobliskiej Dukli.

Zapytaliśmy w Archidiecezji Przemyskiej o sprawę proboszcza z Jasionki.

Ksiądz Piotr W. złożył rezygnację z funkcji proboszcza. W związku z tym został zwolniony z pełnienia obowiązków w parafii i nie zostały mu przydzielone nowe obowiązki duszpasterskie – mówi ks. Bartosz Rajnowski, rzecznik Archidiecezji Przemyskiej. Nie chce się odnosić do zarzutów dotyczących kradzieży.

d8zbrgz

Chcieliśmy porozmawiać z ks. Piotrem W. Gdy usłyszał, czego dotyczy pytanie, rozłączył się. Nie odpowiedział też na wysłanego sms-a. – Oby tylko za jakiś czas nie został wysłany do innej parafii – mówi nam osoba mieszkająca w Jasionce.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Komentarze po wpisie Witolda Waszczykowskiego. "Dno dna"

d8zbrgz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8zbrgz
Więcej tematów