Próbna matura z języków obcych
Maturzyści pisali próbną maturę z języków obcych. Najwięcej uczniów, bo ponad 70% wybrało angielski, ok. 15% niemiecki, niespełna 5% zdawało rosyjski, a 3% maturzystów rozwiązywało testy z francuskiego.
Egzamin składał się z części podstawowej i rozszerzonej. Uczniowie m.in. słuchali współczesnego tekstu, a potem odpowiadali na pytania z nim związane. Maturzyści musieli także w wybranym przez siebie języku obcym napisać krótką notatkę i list. Ci, którzy zdecydowali się na poziom rozszerzony, dodatkowo pisali wypracowanie.
Próbna matura nie jest obowiązkowa, ale szkoły chętnie ją przeprowadzają. Pozwala to lepiej ocenić możliwości ucznia i zobaczyć, jakie błędy popełnia. Centralna Komisja Egzaminacyjna nie miała żadnych sygnałów o problemach z przeprowadzeniem sprawdzianu. Arkusze zostały do szkół rozesłane wcześniej.
W maju na prawdziwej maturze uczniowie będą mogli zdawać egzamin z kilkunastu języków obcych. Przedostatni raz na liście przedmiotów do wyboru znajdą się: szwedzki, portugalski i słowacki.