Trwa ładowanie...

Problematyczne ronda w Sosnowcu. Miastu brakuje na nie pieniędzy

W Sosnowcu-Niwce już niebawem wybudowane zostanie rondo na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Tuwima, Wygoda i Konstytucji. Miasto chciało stworzyć jeszcze dwa skrzyżowania o ruchu okrężnym w Zagórzu i Starym Sosnowcu, jednak na inwestycje przeznaczono za mało środków.
Share
Problematyczne ronda w Sosnowcu. Miastu brakuje na nie pieniędzy
Źródło: WP.PL
d422zni

Oferty, które pojawiły się w przetargu są wyższe niż kwoty, które urzędnicy zarezerwowali na ten cel. W Starym Sosnowcu rondo na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Kierocińskiej i Grabowej miało kosztować 6,5 mln zł, podczas gdy najtańsza oferta (złożona przez firmę Skanska) wynosiła 8,2 mln zł. W sumie do przetargu zgłosiło się pięć firm: Skanska, Eurovia Polska, Balzola Polska, Drogopol, Heilit+Woerner.

Podobnie sprawa wygląda z rondem w Zagórzu na skrzyżowaniu ulic Braci Mieroszewskich z Lelewela, Długosza, Popiełuszki, Dmowskiego i Szymanowskiego. Tamta inwestycja miała kosztować 13 mln zł, a oferta firmy Drogopol wynosi 13,7 mln zł. Tu także było więcej chętnych, swoje propozycje złożyły cztery spółki: Drogopol, Eurovia, Skanska i Heilit+Woerner.

W sumie urzędnikom zabrakło 2,4 mln zł. Urząd Miejski zapewnia jednak, że inwestycje te są bardzo ważne dla miasta, więc teraz rozpoczną się gorączkowe poszukiwania brakujących środków.

Remont skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Tuwima, Wygoda i Konstytucji na Niwce wykona firma Skanska. Całość kosztować będzie miasto 9,8 mln zł.

d422zni

Podziel się opinią

Share
d422zni
d422zni
Więcej tematów