Trwa ładowanie...
IAR

Próba oszustwa podczas matury w Białymstoku. Wysłał młodszego brata na egzamin

• Maturzysta chciał, żeby brat zdał za niego egzamin z matematyki • Oszustwo wykryli nauczyciele i zawiadomili policję • Policja: zarzuty usłyszeli obaj bracia
Share
Próba oszustwa podczas matury w Białymstoku. Wysłał młodszego brata na egzamin
Źródło: WP, Fot: Łukasz Szełemej
d316xpp

Dwudziestolatek przyszedł na egzamin z matematyki do Zespołu Szkół Technicznych w Białymstoku, okazał dowód osobisty brata i podpisał się za niego na liście obecności. Gdy był już gotowy do pisania egzaminu, nauczyciele postanowili wyjaśnić sprawę.

Aneta Łukowska z zespołu prasowego podlaskiej policji poinformowała, że obu braciom postawiono zarzuty. Młodszy brat odpowie za posługiwanie się cudzym dokumentem tożsamości oraz sfałszowanie dokumentu. Natomiast starszy usłyszał zarzut pomocy w dokonaniu czynu zabronionego. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W rozmowie z Polskim Radiem Białystok maturzysta przyznał, że nie przewidział tego, jak bardzo zaszkodzi sobie samemu i swojemu bratu.

d316xpp

- To był głupi wybryk popełniony pod wpływem stresu - powiedział abiturient. Młodszy brat, chcąc pomóc starszemu, złamał prawo i jako osoba karana, nie będzie mógł ubiegać się np. o pracę w służbach mundurowych, o której marzył.

- W tym roku abiturient nie będzie już mógł powtórzyć egzaminu maturalnego z matematyki - powiedziała zastępca dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Dorota Klimowicz. Natomiast pozostałe egzaminy będzie zdawał normalnie.

O nieprawidłowym przebiegu egzaminu maturalnego poinformował Okręgową Komisję Egzaminacyjną dyrektor szkoły.

d316xpp

Podziel się opinią

Share
d316xpp
d316xpp
Więcej tematów