Trwa ładowanie...
d7zxq56

Prezydenta Andrzeja Dudę czeka druga kadencja. Nowy sondaż

Andrzej Duda i Donald Tusk to oni mają największe szanse w wyborach prezydenckich, ale zwycięzca może być tylko jeden. Wygląda na to, że obecnego prezydenta czeka reelekcja. Gdyby wybory odbyły się teraz, sytuacja nie byłaby jednak dla niego idealna. Musiałby stanąć do drugiej tury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najlepiej w sondażu wypadają Andrzej Duda i Donald Tusk
Najlepiej w sondażu wypadają Andrzej Duda i Donald Tusk (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
d7zxq56

Polacy stawiają na Dudę - wynika z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. 44 proc. badanych zagłosowałoby na niego w wyborach prezydenckich. Kolejne 24 proc. wskazało Donalda Tuska.

W pierwszej trójce znalazł się też Robert Biedroń (15 proc.), a poza nią Paweł Kukiz (4 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2 proc.) i Adrian Zandberg (1 proc.).

Odpowiedź "inny kandydat" wybrało 4 proc. respondentów, "nie wiem" również 4 proc, odmówiło jej z kolei 2 proc. ankietowanych.

d7zxq56

Zobacz także: Elżbieta Pawłowicz bezlitosna dla Andrzeja Dudy. Inaczej jest z Donaldem Tuskiem

Z sondażu wynika też, że konieczne byłoby przeprowadzenie drugiej tury wyborów. Gdyby znaleźli się w niej Duda i Tusk, obecny prezydent mógłby liczyć na 53 proc. poparcia, a szef Rady Europejskiej na 44 proc. Stanowiska w sprawie nie zajęło 3 proc. badanych.

Biorąc pod uwagę inny scenariusz - rywalizację Dudy i Biedronia w drugiej turze, głowa państwa uzyskałaby aż 58 proc. głosów, a prezydent Słupska 40 proc. Kolejne 2 proc. pytanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

WP.PL

Sondaż został zrealizowany w dniach 25-26 kwietnia 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1004 osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN

d7zxq56

Podziel się opinią

Share

d7zxq56

d7zxq56
Więcej tematów