Trwa ładowanie...

Prezydenta Andrzeja Dudę czeka druga kadencja. Nowy sondaż

Andrzej Duda i Donald Tusk to oni mają największe szanse w wyborach prezydenckich, ale zwycięzca może być tylko jeden. Wygląda na to, że obecnego prezydenta czeka reelekcja. Gdyby wybory odbyły się teraz, sytuacja nie byłaby jednak dla niego idealna. Musiałby stanąć do drugiej tury.

Share
Prezydenta Andrzeja Dudę czeka druga kadencja. Nowy sondaż
Źródło: East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d617j5w

Polacy stawiają na Dudę - wynika z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. 44 proc. badanych zagłosowałoby na niego w wyborach prezydenckich. Kolejne 24 proc. wskazało Donalda Tuska.

W pierwszej trójce znalazł się też Robert Biedroń (15 proc.), a poza nią Paweł Kukiz (4 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2 proc.) i Adrian Zandberg (1 proc.).

d617j5w

Odpowiedź "inny kandydat" wybrało 4 proc. respondentów, "nie wiem" również 4 proc, odmówiło jej z kolei 2 proc. ankietowanych.

Zobacz także: Elżbieta Pawłowicz bezlitosna dla Andrzeja Dudy. Inaczej jest z Donaldem Tuskiem

Z sondażu wynika też, że konieczne byłoby przeprowadzenie drugiej tury wyborów. Gdyby znaleźli się w niej Duda i Tusk, obecny prezydent mógłby liczyć na 53 proc. poparcia, a szef Rady Europejskiej na 44 proc. Stanowiska w sprawie nie zajęło 3 proc. badanych.

Biorąc pod uwagę inny scenariusz - rywalizację Dudy i Biedronia w drugiej turze, głowa państwa uzyskałaby aż 58 proc. głosów, a prezydent Słupska 40 proc. Kolejne 2 proc. pytanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

WP.PL
Źródło: WP.PL

Sondaż został zrealizowany w dniach 25-26 kwietnia 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie użytkowników telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1004 osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN

d617j5w

Podziel się opinią

Share
d617j5w
d617j5w
Więcej tematów