Trwa ładowanie...

Prezydent Zawiercia zatrzymany za korupcję

Śląscy policjanci antykorupcyjni zatrzymali prezydenta Zawiercia Ryszarda M., podejrzanego o korupcję oraz mężczyznę, który miał się powoływać na wpływy w zawierciańskim urzędzie miejskim. Pierwszemu z nich grozi do 10 lat, drugiemu - do 8 lat więzienia.

Share
Prezydent Zawiercia zatrzymany za korupcję
Źródło: Policja.pl
d20mxpc

Od września 2013 roku toczyło się śledztwo w sprawie korupcji w Zawierciu. W piątek policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Katowicach i Prokuratura Okręgowa w Częstochowie mogą pochwalić się sukcesem. Zatrzymano dwie osoby w sprawie przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Jednym z zatrzymanych jest 68-letni Ryszard M. – prezydent Zawiercia. Drugi to 37-letni mieszkaniec miasta, który miał powoływać się na wpływy w Urzędzie Miejskim w Zawierciu.

Policjanci zabezpieczyli dokumentację urzędów miasta w Zawierciu i Porębie, zakładu gospodarki mieszkaniowej w Zawierciu oraz osób fizycznych i podmiotów gospodarczych zaplątanych w sprawę korupcji.

Prezydentowi Zawiercia przedstawiono na razie trzy zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym, ale policja podkreśla, że śledztwo ma charakter rozwojowy i lista ta może się wydłużyć o kolejne zarzuty.

d20mxpc

Podziel się opinią

Share
d20mxpc
d20mxpc
Więcej tematów