Trwa ładowanie...

Prezydent w Sejmie. Andrzej Duda rozmawiał z protestującymi

Do rodziców dzieci niepełnosprawnych w piątek przyjechał Andrzej Duda. Protestujący w Sejmie domagają się wyższych świadczeń. - Liczymy na pana - zapewniali prezydenta.

Share
Prezydent w Sejmie. Andrzej Duda rozmawiał z protestującymi
Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d47a4lf

Jak dowiedziała się 300polityka, prezydent w czwartek podjął decyzję o tym, że przyjedzie do Sejmu, do rodziców protestujących razem ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi. Prezydent chce osobiście zaangażować się w znalezienie rozwiązania dla rodziców i opiekunów niepełnosprawnych dzieci.

Protestujący pokazali Andrzejowi Dudzie film z jednego z jego wystąpień. - To wstyd dla polskiego państwa, że takim osobom nie pomaga, że takie osoby oszukuje - mówił podczas kampanii prezydenckiej.

Zobacz też: Prezydent spotkał się z rodzicami niepełnosprawnych

Rodzice dzieci niepełnosprawnych od środy protestują w Sejmie przeciw skandalicznie niskim świadczeniom socjalnym. "Będziemy tutaj czekać na osoby decyzyjne. Mam nadzieję, że się z nami zmierzą". W czwartek rozmawiała z nimi minister pracy, rodziny i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska. - Czekamy na prezesa Kaczyńskiego, premiera Morawieckiego, być może też na prezydenta Andrzeja Dudę - mówili rodzice.

Chcą m. in., by świadczenie "500 plus" było przyznawane dzieciom niepełnosprawnym również po tym, gdy osiągną one pełnoletniość.

Masz filmik, zdjęcie lub newsa? Prześlij nam za pośrednictwem dziejesiewp.pl

d47a4lf

Podziel się opinią

Share
d47a4lf
d47a4lf
Więcej tematów