Trwa ładowanie...

Prezydent Słowacji: Rząd przez lata ignorował ostrzeżenia o mafii

Ostrzeżenia miała wydawać Słowacka Służba Informacyjna (SIS). - Członkowie rządu przez lata ignorowali ostrzeżenia o działającej na wschodzie kraju grupie mafijnej - oświadczył w środę prezydent Andrej Kiska.
Share
Zabójstwo mogło być konsekwencją artykułów Kuciaka w słowackich mediach
Zabójstwo mogło być konsekwencją artykułów Kuciaka w słowackich mediachŹródło: Facebook.com
d22cuzg

Wcześniej o ostrzeżeniach, które przekazywały Słowakom włoskie urzędy, pisał portal internetowy Aktuality.sk, dla którego pracował Kuciak. Informował on między innymi o biznesowych powiązaniach Włochów z osobami z otoczenia premiera, podaje tvn24.pl.

Przedstawiciele większości słowackich partii opozycyjnych spotkali się w środę z Kiską.

d22cuzg

Na rozmowy odnośnie rozwiązania politycznego kryzysu wywołanego zabójstwem Kuciaka prezydent zaprosił polityków w niedzielę. W jego opinii w grę wchodzą tylko głęboka rekonstrukcja rządu lub przedterminowe wybory parlamentarne.

Prezydent Kiska zapowiedział spotkanie z głownymi przedstawicielami władzy

Na konferencji prasowej Kiska nie zadeklarował jednoznacznie, czy w piątek spotka się z premierem Fico oraz przewodniczącym parlamentu Andrejem Danko, który stoi na czele współrządzącej Słowackiej Partii Narodowej (SNS). Z inicjatywą spotkania trzech głównych przedstawicieli władzy państwowej wystąpił Danko.

Zobacz także: Monika Jaruzelska broni ojca. „On nie jest samym złem”

- Cieszę się, że przewodniczący parlamentu tak jak i ja chce uspokoić sytuację w kraju - zapewnił prezydent na konferencji. - Sądzę, że to spotkanie ma sens, jeśli będzie mieć konkretny wynik. A ja na pewno zaproponuję konkretne rozwiązanie - mówi.
W czwartek na Słowacji rozpocznie pracę specjalna misja Parlamentu Europejskiego wysłana w związku z zabójstwem Kuciaka. Wśród wchodzących w jej skład przedstawicieli wszystkich frakcji PE jest europoseł Ryszard Czarnecki (PiS). Eurodeputowani mają zaplanowane spotkania m. in. z prezydentem, premierem i przedstawicielami parlamentu.

Źródło: tvn24.pl

d22cuzg

Podziel się opinią

Share
d22cuzg
d22cuzg
Więcej tematów