Trwa ładowanie...
dkyt9j1

Prezydent rozpoczął wizytę w Etiopii. Będzie promował polską firmę

Andrzej Duda wraz z małżonką przyleciał do Etiopii, by politycznie i gospodarczo promować Polskę. Pierwszym punktem wizyty jest... montownia traktorów w Adamie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
duda
duda (Agencja Gazeta, Fot: Agencja Gazeta)
dkyt9j1

W niedzielę rano prezydent wraz z małżonką przybył do Etiopii. Pierwszym punktem wizyty są odwiedziny montowni traktorów Ursus w Adamie, następnie para prezydencka uda się do etiopskiej szkoły prowadzonej przez polskie misjonarki.

Celem wizyty prezydenta ma być przede wszystkim promocja gospodarcza Polski. "Chcemy wzmocnić Ursusa w Etiopii" - powiedział Andrzej Duda w wywiadzie dla TVP. Polska firma produkująca m.in. ciągniki rolnicze prężnie działa na etiopskim rynku, wsparcie Ursusa wpisuje się w politykę ekonomiczną prezydenta, która realizuje "ekspansję gospodarczą Polski na nowe rynki".

Spotkanie z przedsiębiorcami nie jest jednak jedynym powodem przyjazdu do Etiopii. Andrzej Duda będzie będzie zabiegał o poparcie Unii Afrykańskiej dla kandydatury Polski do Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych na niestałe członkostwo w latach 2018-2019.

W poniedziałek rano odbędzie się uroczysta ceremonia powitania Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy, w której będzie brał udział prezydent Etiopii, Mulatu Teshome Wirtu z małżonką.

dkyt9j1

Podziel się opinią

Share
dkyt9j1
dkyt9j1
Więcej tematów