Trwa ładowanie...
dx2w1ae
dx2w1ae

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny zgolił wąsy

Chyba nikt się nie spodziewał, że do akcji "Zgol wąsa Poznaniowi" przyłączy się sam prezydent miasta, Ryszard Grobelny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dx2w1ae

Wąs jest od lat znakiem rozpoznawczym prezydenta Poznania. Jeśli go golił, to rzadko, jak np. w marcu 2009 r., ale wtedy szybko zapuścił go ponownie. We wtorek wieczorem na Twitterze Ryszard Grobelny zamieścił swoje zdjęcie bez wąsa z komentarzem "Na wakacjach przychodzą człowiekowi do głowy różne pomysły... niektóre człowieka zmieniają :)"

Na wakacjach przychodzą człowiekowi do głowy różne pomysły… niektóre człowieka zmieniają :) pic.twitter.com/vwSEIfXaHf

— Ryszard Grobelny (@rgrobelny) sierpień 6, 2014

Zgolenie zarostu to najprawdopodobniej odpowiedź prezydenta na zaplanowany na środę happening grupy Circus Ferus pod hasłem "Zgol wąsa Poznaniowi". Ideę akcji organizatorzy wyjaśniają tak:

dx2w1ae

"Jeśli nie podoba Ci się wąs wyrastający spod stadionu, jeśli nie podoba Ci się wąs porastający kliny zieleni, jeśli nie podoba Ci się wąs centrów handlowych porastających miasto, jeśli nie podoba Ci się dworzec w postaci wąsa, jeśli nie podoba Ci się wąs oplatający instytucje kultury, to zgol wąsa!"

Happening zaplanowano na 6 sierpnia o godz. 14.00 przed Urzędem Miasta. Organizatorzy planują wszystkie zgolone wąsy przekazać Ryszardowi Grobelnemu. Ciekawe, czy prezydent w rewanżu wręczy im własne.

dx2w1ae

Podziel się opinią

Share
dx2w1ae
dx2w1ae
Więcej tematów